Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: adott két oszlop,...

Excel: adott két oszlop, A-ban nevek, B-ben értékek. Az A-ban a nevek többször szerepelnek, a B-ben pedig más-más értékek vannak megadva hozzájuk. Kérdés?

Figyelt kérdés
Excel: adott két oszlop, A-ban nevek, B-ben értékek. Az A-ban a nevek többször szerepelnek, a B-ben pedig más-más értékek vannak megadva hozzájuk. Hogyan tudnám átalakítani úgy, hogy a nevek csak 1* szerepeljenek, és az értékek fel legyenek sorolva mellettük? (az mindegy hogy egy mezőben, vagy egymás mellett)
2012. márc. 28. 15:36
 1/4 2xSü ***** válasza:

Nem tudom van-e egyszerűbb megoldás, de én így csinálnám:


1. Névsor szerint rendezném a táblázatot.

2. C2-be beírnám, hogy =HA(A1=A2,ÖSSZEFŰZ(C1,",",B2),B2)

(Tehát ha az előző sorban is ez a név volt, akkor a felette lévő cellát és a B oszlopban található értéket vesszővel együtt összefűzi. Ha az előző sorban más név volt, akkor egyszerűen csak a B oszlopból veszi az értéket.)


4. D1-be beírnám, hogy: =HA(A2=A3,"van_még","utolsó")

(Így ha a következő sorban is ugyanaz a név, akkor van_még lesz az érték, ha más, akkor utolsó.


(Természetesen a C és D oszlopra ki kell terjeszteni a képleteket a cella jobb alsó sarkában található kis négyzet segítségével, dupla kattintással, vagy húzással.)


Ezután már csak egy autoszűrőt kell beállítani, a D olszopnál feltételként megadva, hogy csak az „utolsó” értéket tartalmazó cellák látszódjanak.


Így ki lehet másolni az egészet és pl. másik munkalapra illeszteni.

2012. márc. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szuper! Köszi szépen, sikerült megcsinálni ez alapján!

Én angolt használok, nálam így működött:

=IF(A1=A2; (CONCATENATE(C1;"; ";B2));B2)

és

=IF(A2=A3; "van_még";"utolsó")

2012. márc. 29. 11:25
 3/4 Excelmester válasza:

Ezt leggyorsabban a pivot tábla (kimutatás) segítségével lehet megoldani. Beszúrás fül >> kimutatás. Adat tartalom a két oszlop fejléccel együtt. Ezek után a fejléceket kell elhelyezni a megfelelő mezőkben hogy összeálljon a kívánt táblázat.


Üdv!

2012. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2xSü ***** válasza:
Köszönjük, ezt én is meglesem. (Igaz ritkán használok excelt, de ilyenkor hasznosak ezek a dolgok.)
2012. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!