Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan, milyen programmal...

Paránytrilla kérdése:

Hogyan, milyen programmal tudok fájlokból egy olyan listát készíteni, melyeket aztán egy gombnyomással át tudok másolni pendrive-ra?

Figyelt kérdés

Szeretnék összeválogatni egy csomó hangfájlt anélkül, hogy magukat a fájlokat egy új könyvtárba kellene másolnom vagy áthelyeznem. A cél az, hogy egyszerűen és gyorsan több embernek le tudjam másolni az anyagot.

A kérdés, hogy meg tudom-e ezt csinálni Total Commanderrel vagy valamilyen zenelejátszó programmal?

Köszönöm a segítséget!



2012. márc. 28. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Total Commanderrel Conntrolt lenyomva tartod egérrel kijelölöd a fájlokat, (pirosak lesznek) egy húzással átmásolod a pendrive-ra. Ha többször is akarod ugyanezt, talán mégis egyszerűbb lenne egy új mappába rakni őket.
2012. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem erre gondoltam. Szeretnék egy csomó zenét előre összeválogatni, amit majd holnap, kb 5 perc alatt több barátom pendrive-jára egy kattintással át tudok másolni. A lényeg, hogy mivel bazisok zeném van, ne kelljen ott helyben mazsoláznom közülük, hanem legyen egy könyvtárlista, fájl-lista, hivatkozáslista, vagy nem is tudom, mi, amit én már előzőleg megcsináltam, és így ne kelljen egyesével összeszedni az adott zenéket.
2012. márc. 28. 22:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és mivel viszonylag sok cuccról van szó és relatíve kevés hely van a gépemen, nem szeretném külön mappába másolgatni. De áthelyezni sem, mivel rendszerezve vannak és utána pakolhatom vissza.
2012. márc. 28. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár nekem nincs, de úgy emlékszem, a Windows Média Playerben össze lehet állítani különböző lejátszási listákat, amit másolni is lehet. Ott külön helyet nem foglalnak.
2012. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez abszolút hasznos volt! :)))

Windows Media Playerben csináltam egy lejátszási listát és simán másolható!

Köszi :)

2012. márc. 28. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom már megoldódott a probléma, de ha már megírtam, el is küldöm:

Foobar2000 zenelejátszót használok, azon belül pedig rendszeresen a copy/move parancsot is. Telepíted vagy letöltöd a portable verziót, elindítod, létrehozol egy listát és oda összeválogatod azokat a zenéket amiket másolni akarsz. Ha át akarod másolni kijelölöd az adott listán az összes zenét (CTRL + A), majd jobb kattintás az egyik fájlon, File Operations/Copy to... Először kiválasztod a meghajtót amire másolni akarsz (destination), majd alá (pattern) beírod ezt:

%directoryname%/%filename%

Ezáltal a könyvtárszerkezetet megtartva, eredti fájnéven történik meg a másolás.

Alul ellenőrizheted, jó lesz-e így a másolás, majd Run és a többit intézi a program.

2012. márc. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak szimbolikus linkek a windowsban, macerás, de ha nem akarsz másolni akkor berendezheted 1 mappába a simlinkeket.
2012. márc. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbi két választ is! Ez a helyzet most megoldódott, de még lesz ilyen, amit adott esetben majd másképp szeretnék megoldani, szóval mindenképp hasznos, amit írtatok. Köszi! :)
2012. márc. 28. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!