Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudom...

Milyen programmal tudom letömöríteni a frapsal felvett videót, hogy ne legyen ilyen nagy méretü? (persze meg is tudjam nézni)

Figyelt kérdés

2012. márc. 30. 22:34
 1/4 mingersaw válasza:
Én Windows live movie makerrel szokataam szerkezteni tömörinteni meg ne tömöritsd mert a média player nem fogja tudni lejátszani mert kaki. de nyugi ha viszonylag jó géped van akkor biztos meg is fogod tudni nézni!
2012. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha Fraps-al vettél fel videot, akkor az avi fájlot adott neked.

Mivel nagyméretről beszélsz, ezért az lehetséges, hogy sok MB-al, esetleg több GB-al rendelkezik a videod.


Az avi már eleve tömöritett formátum, tehát esetedben nem klasszikus tömöritésről /WinRAR, WinZIP stb/ lehet szó, mert ezzel alig csökken a méret, ráadásul nem is egy, hanem több fájl egy fájlba tömöritésére használjuk.


Tehát neked a konvertálás kell, azaz egy jó konvertálóval csökkented le a méretet, mégpedig ugy, hogy a konvertáló kimeneti beállitásaiban beállitod a pixeleket és a bitrátát. Főleg az utóbbival tudod szabályozni, hogy számodra minél jobb legyen a méretcsökkentés. Minél kisebbre veszed, annál kisebb lesz a video mérete.

Sok konvertáló van, javaslok egy jót a sok közül. De felhivom figyelmedet, hogy a konvertálás részint türelemjáték, no meg időigényes és nem ugy van, hogy hamm és bekapjuk. Javasolt előként egy bármilyen rövid videoval kisérletezgetned és csak utána a hosszuval és a nagy méretűvel.

A konvertáló pedig itt van:

[link]

Jó munkát!

2012. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Hát nekem egy FullHD-s 24:00 perces videó 54Gb-s lett..
2012. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez elég nagy. Próbáld meg a Format Factory-ba betallózni és szintén aviba lekonvertálni.

Ha nem megy és W7-ed van, azon a Windows Live Movie Makerba betallózni és kisebbre, mondjuk a számitógépre lehetőségre/640x480pixel/ mentést/mert a mentésssel konvertál is/ választani

Ha igy se megy, irjál, küldök vagy 10db-ot. Mert mindegyikkel csak kisérletezéssel érhetsz el eredményt.

Ne feledd, ha nem nagy fájlt konvertálsz egy célra, akkor is hosszu idő, kisérletezgetés, türelem kell hozzá. Hát még ilyen nagy fájl-nál! Mind a betallózódás, mind a konvertálás nagyon hosszu lesz!

2012. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!