Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A chrome többet fogyaszt mint...

A chrome többet fogyaszt mint a mozilla?

Figyelt kérdés

chromeot használok és kicsit sokallom a feladatkezelőben a duplafolyamatot, egyenként ~80 000 K-val...

Bocs hogy kettőt kérdezek de esetleg tudtok javasolni is valamit ami még-még kevesebbet fogyaszt? valami tök egyszerű böngésző amiből egyszerű törölni a felhalmozódó szemetet (cookiek, temp fileok stb.) de azér tud shockwave meg flash meg társai plugineket futtatni (amik persze folyton frissülnek hogy mossák a pénzüket vagy mittudomén és a menő böngészők sem tudnak velük lépést tartani...)


2012. ápr. 2. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Chrome kevesebbet fogyaszt, ha jól állítod be.

Csavarkulcs alatt, Beállítások. A motorháztető alatt. Itt Tartalombeállítások, mellette Böngészési előzmények törlése. Mindent jelölj be. Ne használj sok kiegészítőt, Adblock Plus, MediaPlus, WOT éppen elég.

2012. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mozilla!=firefox
2012. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kikapcsoltam mindent amit lehetett, nem ment jelszavakat, töröl cookiekat meg minden, plugineket is minimálra korlátozom, asszem csak az adobe flash meg a shockwave van telepítve (azt is fájó szívvel tettem fel)...

de így is 2x80000K a memória használat. Firefox(!:)-nál ennél is több lenne??...

2012. ápr. 2. 17:02
 5/10 A kérdező kommentje:

egyébként eleve nem értem miért fut 2 folyamat chrome név alatt...

nem kétszer indítom el meg semmi, ez hivatalosan kettővel fut de nemtom mi ez a két komponens.

Valaki?

2012. ápr. 2. 17:03
 6/10 A kérdező kommentje:
pihenős helyzetben most 50+30 000K a fogyasztás egyébként, de ez elég ritka
2012. ápr. 2. 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Chrome: sokszor öt is van, az még teljesen szabályos.

Mozilla Firefox egyben jelzi a folyamatokat.

2012. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam jelenleg a Firefox 135 000 KB-t zabál, összesen HÁROM kiegészítővel. És nincs benne se téma, se más csicsa.
2012. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az internet explorer fut a legkönnyebben, az eszik a legkevesebbet (pontos számot nem tudok, de amellett elindíthatok komolyabb programokat is, míg a chrome és a firefox mellett csak bajosan).

A chrome-t én leginkább youtube és egyéb videók, filmek lejátszására használom, mert tapasztalataim szerint a 3 közül (ie,ff,chrome) ez a legstabilabb ilyen esetekben.

Egyébként igyekszem a foxot használni, pl. amikor ide írok, vagy e-mailekhez, facebookhoz, tv műsort megnézni, letöltésekhez stb., nekem az esetek többségében gyorsabb, mint a chrome.

De pl. a chrome mindig lefagy ha a port.hu-n próbálok nézelődni.

Akárhogy állítom őket, és akármennyire korlátozom a kiegészítőket és mindent (amúgy se nagyon fut felesleges dolog), nekem még mindig így vált be a legjobban, hogy felváltva használom őket.

2012. júl. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mióta megnöveltem a lapozófájl méretét, nem fagy a Chrome.
2012. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!