Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fogyaszt ennyit ez a kacat?

Miért fogyaszt ennyit ez a kacat?

Figyelt kérdés

Win 7 64-bit van fenn, az új Internet Explorer 6 megnyitott füllel összesen !!!740!!! MB-ot eszik meg. Ez csak nekem tűnik kurv@ soknak???

A Windows zabálása pedig elrettentő példa is lehetne, mert csak úgy 3,16 GB RAM 12 óra működés után.


Hát normális az ilyen???


2011. dec. 18. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:

!!!740!!!...ez lóf@sz, nekem alapból elfogyaszt 1,5 gigát.


Amúgymeg, ez nem jelenti azt hogy annyit "fogyaszt", csak a windows lefoglalja magának a memória bizonyos százalékát, amit szükség esetén fel tud szabadítani a különböző alkalmazások számára.


Másrészt a böngészők is a ramra építenek, többnyire oda gyorsítótáraznak, így gyorsítva a használatóságukat (onekem perpill 7 ablakkal 500MB-t fogyaszt csak a böngésző)


Összességében sosem értettem miért baj a nagy ram fogyasztás bárminél, mivel a ram az egy tárhely, aminek egy része mindig üres, és a fel nem használt memória csak pazarlás.


A 3 giga fogyasztás már kicsit tényleg fura, de megoldás leet a megnézed feladatkezelőben hogy mi fogyasztja annyira, mert egyes programok képesek egy idő után elengedni magukat, meg a böngészőt is jó néha újraindítani hogy törlődjön a gyorsítótárazása.

2011. dec. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Win7-re nincs Internet Explorer 6. Ha 740MB-ot foglal, akkor mi van? Milyen hátrány ér téged emiatt? Egyrészt a SuperFetch miatt foglal olyan sok memóriát a Win7, de amint kellene hely, felszabadít annyit amennyit szükséges. Másrészt pedig biztos vagyok benne, hogy tele van a géped szeméttel (programok, amik futnak, de minek). Azért van a RAM, hogy használd. Ha annyira félted, akkor vedd ki a gépedből, úgy biztosan nem lesz foglalt!
2011. dec. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

IE6, mint új valami?

Ráadásul Win7-en?


Te valami hatalmas képzavarban vagy.

Amúgy meg 740MB nem sok...

A 12 óra használat utáni 3.16 sem vészes, de valószínűleg memory leak-es valamelyik program.

2011. dec. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hááát nálam superfetch-csel együtt nem megy soha 1 giga fölé a memóriafoglalás, a Firefox meg még nem evett 200 megánál többet.
2011. dec. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Asszem félreértettétek... IE 9, 6 fül van nyitva...:)
2011. dec. 18. 02:20
 6/10 A kérdező kommentje:

Itt megint fogalomzavar van... A Windóz nem vesz el az addig elfogyasztott memóriából, ha szükség van rá. Tapasztalat!


Nem azért fáj nekem, mert használja a RAM-om, hanem azért, mert emellett egyidőben még filmet kell konvertálnom, és 7zip-be tömörítek is, amihez ha nincs megfelelő memória mennyiség, alaposan belassul. És nekem sem mindegy, hogy a windows zabálása miatt 3 óra vagy 40 perc egy film kódolása...:S

2011. dec. 18. 02:24
 7/10 anonim ***** válasza:

"Itt megint fogalomzavar van... A Windóz nem vesz el az addig elfogyasztott memóriából, ha szükség van rá."


Jaja, zavar van, mert én pont nem ezt írtam.


Szerintem nem RAM hiány van, tehermentesítsd a CPU-t! A kódolást futtasd a GPU-n! Úgy egyébként is sokkal gyorsabban végzel (feltéve, ha nem valami Intel szörnyűség van a gépedben). Biztos, hogy nagyon fontos egyszerre tömöríteni és kódolni? Ha nem SSD-d van, akkor a merevlemez is lehet a lassulás oka. Két program is folyamatosan olvasná/írná a lemezt. Nem túl jó ötlet. 3GB RAM fogyasztás egyáltalán nem sok.

2011. dec. 18. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha tudod ogy RAM igényes dolgokra használod a géped, akkor egy megoldás van, venni mégtöbb memóriát.
2011. dec. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pj0tr ***** válasza:
100%

Én sem értem a problémát. Ha van egy 50 lóerős trabantom, akkor nem tudom bepakolni a családot + csomagokat + egy utánfutót 3 tonnás cuccal.

A böngésző fogyasztása nem áll egyenes arányban a megnyitott lapok számával.

Maga az alap oldal nem fogyaszt sokat. Erre jöhetnek a java scriptek, ismét nem sok, ha jól van megcsinálva. Aztán jön a sok hülye flash reklám + alkalmazás. Na az sokat zabál. Aztán ott van a hülye felhasználó probléma is aki ész nélkül telepíti a programokat és mindegyik szépen betelepül az IE alá.

Előbb utóbb azon kapja magát a kedves felhasználó, hogy vagy egy megnyitott fül, a képernyő felét a beépülő cuccok foglalják el a lap helyett és a háttérben is még vagy 50 progi zabálja a ramot a böngészőn keresztül.

Végezetül, a kódolásodat nem csak a RAM hiánya okozza. A kódolás számításigényes feladat, így a procit terheli leginkább. Vagyis ha a 6 fül tele van ugráló flash reklámokkal és a user még egy procit terhelő dolgot csinál (lásd pl tömörítés) akkor bizony elfogy az erő a trabiból.

Semmi személyeskedés, nem tudom milyen géped van, biztosan nagyon jó is, de mindenre nem képes egyszerre.

Egyébként nem tudom, hogy te most összeadtad-e az összes ie-s process-t vagy csak az egyik ennyit zabált, de ha az egyik, akkor az tényleg annak köszönhető, hogy még egy valag dolgot betölt a böngésző és nem azért mert hülye, azért mert a felhasználó mondta neki. Azt pedig még nem tudja vizsgálni, hogy a felhasználó akarta-e, csak azt tudja, hogy mondta.

2011. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
IE alatt semmi nem indul vele...:) Még az alapból beépítettek zöme is tilva van, nincsenek minialkalmazások, toolbar-ok sem.
2011. dec. 18. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!