Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van a CPU-m 100%-on...

Miért van a CPU-m 100%-on szinte mindig?

Figyelt kérdés

Ha csak netezek is, semmi zeve vagy valami, akkor is.

Kb. fél óra géphasználat után már csak azt veszem észre, hogy nagyon belassult és megnyitom a feladatkezelőt és látom, hogy 100%-on megy a CPU.

Miért?

Mit tehetek ellene?

Segítsetek légyszi. :D



2012. ápr. 3. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha windows 7-esed van akkor tedd fel a futó processzek listáját, a "Resource monitor"-ból. (Feladatkezelő/teljesítmény fül, alul van a gombja). Aztuán CPU nézet, CTRL+A, CTRL+C.


Így nehéz bármit válaszolni, kb ezer dolog okozhatja.

Vagy ha nem megy resource monitorral nézz utánna, a neten a legelső 10 CPU zabáló processzednek (rendezd le a listát CPU szerint csökkenő sorrendben!)

2012. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Legvalószínűbb ok: vírus

Egyéb lehetséges ok:

valamelyik op.rendszer program megsérült

a merevlemezen hibás szektor van, és azt próbálja írni/olvasni


Megoldások:

- vírus keresés

- lemezellenőrzés futtatása

- esetleg lemez töredezetség mentesítés

2012. ápr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg túlmelegszik a gép, lehet poros nagyon a ventillátor és nem kap levegőt.
2012. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, elfelejtettem írni, hogy sp2-es xp-m van fent.

Most szedtem le egy windows doctor nevű programot.

Erről mi a véleményetek?

Használhat?


Ha pedig poros, akkor hogyan takarítsam ki a gépet anélkül, hogy kárt tennék benne. :D

2012. ápr. 3. 22:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanezt csinálta, amikor a Mozilla Firefox böngészőt használtam. Kiderült, hogy egy vírus telepedett rá. Úgy sikerült megoldani, hogy egyszerűen ki lettek iktatva a rendszerkonfigurációs segédprogramban (Windows XP operációs rendszer) a nélkülözhető szolgáltatások (Start => Futtatás => msconfig => Szolgáltatások).
2012. ápr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
XP SP2 ? Akkor valszeg vírosod van, mivel az SP2-ben sok a befoltozatlan biztonsági rés. A javaslatom az, hogy szerezz be egy modernebb oprendszert, célszerűen W7 és telepítsd újra az egészet! Esetleg dobjál még bele memóriát, ha nincs legalább 2 giga benne.
2012. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék másik op rendszert, mert sokat játszom.

Ramra meg nincs pénzem.



rudolf.th - Honnan tudom, hogy mi a nélkülözhető meg mi nem? :D

Van ott sok minden. :D

De az, hogy lényeges-igen az csak 3 dolognál van ott.

Akkor a többit kikapcsolhatom?

2012. ápr. 4. 12:58
 8/11 anonim ***** válasza:

@ #7


Nekem ezt egy számítógépes profi szakember állította be. Ha érdekel a beállítás, elküldhetem, nekem el van mentve az eredeti beállítás listája és azon aztán bejelölve a változtatások (az ami Microsoftos az mind kell, de a többi esetében már lehet ügyeskedni). Aztán ez még nem jelenti azt, hogy nálad is be fog válni. Mindenesetre előtte csinálj egy jegyzéket az eredeti beállításokról, mielőtt nekiállsz kísérletezgetni.

2012. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm!

Akkor küld el légyszíves. :)

2012. ápr. 4. 22:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Feltettem ide (msconfig.zip (3.67 MB)):


[link]


A feltöltött fájl a szerverről automatikusan törlődik, a letöltési határidő: 2012-04-12 18:24:13 (GMT +02:00).


A PrintScreen utasítás segítségével csináltam róla JPG képeket. „msconfig“ név alatt vannak az eredeti beállítások, „msconfig-modositott“ név alatt meg a mostaniak. Nálam az msconfig fájljai között volt megbújva a vírus.

2012. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!