Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Apple miért nem adja ki a...

Az Apple miért nem adja ki a MacOS-t PC-re is?

Figyelt kérdés

Az Apple számítógépek lényegében ugyan abból épül fel mint bármelyik PC,tehát a MacOS elméletileg sok PC eszközzel kompatibilis még ha nem is minddel.


Nem tudom a MacOS pontosan hogy működik,de úgy gondolom hogy boot-nál csak le ellenörzi hogy Apple BIOS jelen van-e ha nincs akkor nem indul,nem települ.Szóval az Apple-nek csak annyit kellene tennie hogy ki iktatja a rendszeréből ezt hogy bármilyen alaplappal felszerelt PC-re fel lehessen rakni.Szóval elméletileg nem kerülne nekik semmivel többe mert így is dolgoznak hardver kompatibilitáson,vannak megvásárolható dobozos verziók.Vagy ez nem ilyen egysezrű?Esetleg az Apple megakarja tartani a saját gépeinek a sajátosságának?

Esetelg van valami hivatalos interjú erről az Apple-el?


Csak azért kérdezem mert a MacOS érdekelne,most mindegy hogy jobb vagy rosszabb mint a Windows,Linux,AmigaOS vagy bármi.Szeretek felfedezni,ezt-azt kipróbálni.De egy Apple gépet semmi esetre sem vennék csak hogy kipróbáljam a MacOS-t,de érdekelne.

Az Apple soha nem gondolt ilyesmire?



2012. ápr. 4. 15:12
 1/5 2xSü ***** válasza:

Szerintem a legfőbb ok, hogy PC-re milliárdnyi hardvereszköz létezik. Az Apple nem akarja mindezen hardverekkel kompatibilissé tenni a rendszerét, mert az elég nagy munka, csak hízna tőle a rendszer, kevésbé lenne stabil, valamint a hardvereszközök hibájából az emberek ugye hibásan az operációs rendszert kezdenék el szidni. Lásd „A hülye Windows mindig lefagy” véleményt ott, ahol alapvetően hardveres probléma van. (Nem akarom a Windowst sem védeni, de ez a jelenség létezik.)


Az Apple ezért kizárólag azokkal a fő hardvereszközökkel foglalkozik, amelyet maga állít, vagy állíttat elő. Az más kérdés, hogy PC-re gyártott hardverek is kompatibilissé tehetők a MacOS-el, de az Apple ezekért nem vállal felelősséget.


Másrészt így extra profitra tud szert tenni, azáltal, hogy az oprendszer mellé meg kell venni a hardvert is, ami azért általában valóban jobb minőségű egy átlag PC-nél, laptopnál. Tehát van a dolognak egyfajta elit jellege is, ami egyrészt növeli az árat, másrészt pont az ár miatt válik elitté.


Az Apple szerintem úgy látja, hogy nem származna sok előnye abból, ha függetlenítené az oprendszerét a hardvertől. Nem sokkal többen használnák többen az oprendszerét, viszont a hardvereladások visszaesése, a megnövekedett munka a hardverekkel elég nagy plusz költségekkel járna.

2012. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,ment a pont :)


Mondjuk szerintem azért a MacOS-nek is vannak idegesítő szokásai.youtube-on találtam ezt a videó a MacOS rosszabbik oldaláról amiben lehet igazság mert többen pontozták fel mint le:


http://www.youtube.com/watch?v=pWmZBpIhU9I


Mondjuk elég régi a videó,de jót nevettem rajta 1-2 ponton:D

2012. ápr. 4. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:
de van PC re is ha a karod és úgy hívják hackintosh [link]
2012. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ment a pont.


Igen ezt én is megtaláltam utána,fel is raktam a Snow Leopard-ot.Szerencsére minden eszközömmel kompatibilis,kifogástalanul működött minden és a gyári frissítéseket is elfogadta.Egész jó oprendszer,gyors,stabil,és kimondottan tetszik a dizájn és ahogy az alkalmazásokat kezeli,lehet kezelni.

De nem hiszem hogy ezért vennék egy Mac-et.Ha az Apple kiadná PC-re is,talán elgondolkoznék rajta hogy használnám de annyira nem nyerte el a tetszésem hogy ezért Mac-et vegyek.

A hekkelt változat mondjuk egész jól működik nálam,de a frissítések szeretik bekavarni a dolgokat és nem ritka hogy egy-egy frissítés után összeomlik az egész ami nem a Mac OS hibája,hanem a módosított kext-ek (kernel scriptek)miatt van.Igaz a hackintosh forumon,sok leírás van mire kell ügyelni,hogy kell frissíteni hogy elkerüljük a gondokat,de annyira nem szerettem bele hogy így használjam :P

2012. máj. 3. 12:27
 5/5 2xSü ***** válasza:
Ja, a Hackintosh inkább arra jó, hogy ha valaki pl. Windows alatt kell, hogy fejlesszen, de ki kell próbálnia valamit Mac alatt, akkor meg tudja tenni. Éles használatra szerintem felejtős.
2012. máj. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!