Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A kérdésem (ami biztos röhejes...

A kérdésem (ami biztos röhejes sokaknak) az lenne, hogy apple laptopokra lehetséges-e Windows-t telepíteni?

Figyelt kérdés

A kérdésem (ami biztos röhejes sokaknak) az lenne, hogy apple laptopokra lehetséges-e Windows-t telepíteni? A hardwerek végülis ugyan úgy megfelelnek Win.-nek is. Azért gondoltam,miért ne?

válaszotok köszönöm!


2012. márc. 21. 20:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
Igen, lehetséges! Meglehet úgy oldani, hogy mind a kettő operációs rendszer rajta legyen. Elvileg a dobozában van egy telepítő cd, vagy nem tudom. Remélem segítettem.
2012. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen lehet, milyen gépre kellene?
2012. márc. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 geiszla ***** válasza:
Sajnos az Apple nagyon levédi a kiadott eszközeit, ezért nem hiszem, hogy egy Windowst megtűrne maga mellett (arról nem is beszélve, hogy szerintem letörölni sem lehet a Macos-t), bár ki tudja, én még olyat is hallottam, hogy valahogy megcsinálták, hogy PC-re macos-t raktak...
2012. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet, csak nem volt értelme Mac-et venni, ha utána Windows-t használsz rajta. Hiába ott a hardver, a Macintosh-t nem fogja semmi pótolni.
2012. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát,egyelőre csak informálódok. Valószínű,hogy az összekuporgatott kis pénzem beáldozom egy Macbook Pro-ra. és ezért kérdem. az OS X-től picit tartok,merthát mégiscsak windows-on nőttem fel. és ezért.

illetve akkor még egy olyan nagyot kérdeznék,hogy mégis miben más az OS Y a Winhez képest? vagyhát ez így elég nagy kérdés,de olyanokra gondolok,hogy (tört/nem eredeti)programok, stb..midnent meg kell venni,tényleg ennyire komoly az apple?

2012. márc. 21. 20:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Mire kell a Macbook? Mert alapvetően munkára használják, kép-hang-videoszerkesztésre, kiadványtervezésre, nem szórakozásra.

Ha csak azért kell, mert ott van rajta az alma, de utána Windows-t használsz rajta, akkor tényleg csak a logót fizetted meg, és hülyeséget csinálsz.

2012. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hát mivel rendezvényszervezés/újságírás területen tanulok tovább,azért gondoltam Mac-re. Bár lehet hülyeség.
2012. márc. 21. 20:39
 8/14 A kérdező kommentje:
és be kellvalljam,van benn egy pici Apple-fanatizmus is
2012. márc. 21. 20:39
 9/14 2xSü ***** válasza:

Érdemes megismerkedni az OS X-el is. Ha nem akarsz mélyen a lelkivilágában vájkálni, hétköznapi dolgokra akarod használni (szövegszerkesztés, böngészés, levelezés), akkor nagyon kézre tud állni. (Mondom ezt úgy, hogy nekem annyira nem jött be, de tudom, hogy másnak bizonyára kényelmes lehet.)


Ha nem akarsz ütősebb játékokkal játszani, nem akarsz Windows specifikus programokat használni, akkor mindenképpen adj egy esélyt az OS X-nek. Nyúzd pár hétig, és utána dönts a lecserélést illetőleg.


Ha már eleve Windows tervezel, akkor lehet jobban jársz egy nem Apple géppel. Egyrészt olcsóbb is, másrészt ugyanazért az árért jóval erősebb, nagyobb tudású gépet tudnál venni. Itt is vannak márkásabb darabok, ha csak menőzni akarsz vele.


Az Apple fanatizmus érdekesen hat így, hogy az Apple legerősebb oldalát akarod a konkurenciával helyettesíteni. Az Apple készülékek leginkább a szoftverrel tűnnek ki. A hardver is jól van összerakva, de ezen a téren a dolog nem annyira exkluzív. Egy kicsit ez olyan, mintha egy BMW-ben ki akarnád cserélni a motort egy Fiat motorra. Jó, szép a BMW logó így is, meg minden, de akkor is fura.

2012. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem rohejes a kerdesed. Sokan vannak akik mindkettot hasznaljak. A parom Mac-jen is fut Windows, illetve van egy Windows gepe amin meg fut egy regebbi OS verzio :)


En evekig hasznaltam Windowst (otthon es munkahelyen) es kb. lassan egy eve, hogy vettem otthonra egy iMac-et.


Amikor videot vagok, fotokat piszkalok, zenekkel babralok, akkor alom a mac-kel dolgozni, es eszmeletlen eros. Egyszerre futtatom itunes (zenehallgatas) photoshop, imovie stb es egy csepp verejtek sincs.


Viszont az excel/word mar nem ugy mukodik rajta mint azt a windowsnal megszoktam. Raadasul ha excelt meg wordot akarsz a mac-en, azt nem art megvenni. (nekem tort verzio van es sajnos allandoan a ctrl-s-n van az ujjam, mert sose tudom mikor fagy le es lep ki a progi es vesztek minden nem-mentett infot.)


A Mac-en levo word-hoz es excelhez hasonlo progik (pages, numbers stb) remek kis programok es nagyon szep munkat lehet veluk csinalni, DE! ha hagyomanyos word-on/excel-en nevelkedtel, akkor az elejen nehez lesz atallni/megtanulni minden nuanszat a proginak, plusz barmikor el akarod valakinek a file-t kuldeni, gondolnod kell arra, hogy a legtobb ember windowst hasznal, ezert windows barat formaban kell a filet menteni.


En irodaban dolgozom es ha fizetnenek sem allnek at Mac-re. Viszont otthon a video/foto/zene dologra mar nem hasznalnek mast, mint Mac-et. A regi windowst persze megtartottam mert a jatekok csak azon futnak :D

2012. márc. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!