Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win újra telepítés után nem...

Win újra telepítés után nem látja a netkábelt. Tudnál segíteni?

Figyelt kérdés

Win7 installálás után csatlakoztattam a netkábelt a gépbe (ami rounteren keresztül megy bele) és automatikusan csatlakozott, tudtam netezni is.


Ahogy felraktam az alaplap driverjét, rögtön utána elment a kapcsolat és azóta nem látja még a netkábelt sem. Mintha be sem lenne dugva. Routerben már próbáltam másik lukba dugtam, semmi változás. Biztosan jó, a géppel lesz a gond. Régebbi telepítés során is volt ilyen probléma de már nem tudom hogy oldottam meg.


Valaki tudna segíteni?


2012. ápr. 5. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos felraktál lan drivert is az alaplapi driverrel (vagy pont nem). De azt mondod alapból jó volt.

Szóval menj be a Device Managerbe (Eszköz kezelő) ott a Network adapters (Hálózati adapterek talán?) uninstalláld ami van. Aztán jobb klikk bármelyik elemre a listában, mondjuk a gépnevedre az van a gyökérben és Scan for hardware changes (Hardver változások keresése). Ekkor majd ha minden szép és jó akkor észreveszi az ethernet eszközt és felrakja magának az alap windowsos drivert.


Ha mind ez nem működik, próbálj meg új alaplap drivert, meg nézd meg hogy nincs-e külön lan driver is hozzá.

2012. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Letöröltem az Ethernet Network Adaptert, aztán kerestettem vele hátha talál változást, megtalálta újra de azt írja hogy nincs hozzá frissítés.
2012. ápr. 5. 17:06
 3/6 A kérdező kommentje:

A drivert innen szedtem le:

[link]


Fentről a 3. (nVidia Chipset(CK804) 64 bit driver version V6.66 for Windows 2003 64bit)

2012. ápr. 5. 17:09
 4/6 A kérdező kommentje:
A telepítésénél felismerte hogy Win7 az oprendszer.
2012. ápr. 5. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Na nem tudom miket raktál fel, de töröld le :D


Nvidia Nforce 4-es chipsetje van az alaplapodnak az már elég régi, tehát az Nvidia honlapjána Legacy drivers-ek között találod.

Közvetlen link a 64 biteshez : [link]

És mivel régi a chipset, nincs win 7 driver. Viszont a vista-s driver amit linkeltem az jó lesz hozzá és működni fog.

2012. ápr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A programok telepítése/törlése -nél nem találom a chipsetet szóval egyszerűbb ha újrarakom :|


Holnap megpróbálom, aztán jelentkezem!

2012. ápr. 5. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!