Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gépem csak úgy a semmiből...

A gépem csak úgy a semmiből hihetetlenül lelassult, alig fut rajta valami! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőttől ezidáig folyamatosan ment a gépem,és semmi baj nemvolt vele,mindig gyors szokott lenni! Most nemrég gondoltam ujrainditom,de onnantol kezdve vmiért baromira lelassult, csak a windows töltő ablaka is kb 5 percig állt,és ugyanennyi idő telt el amig betöltött mindent! Az egér alapból már szaggat,minden lassú,videót sem tudok nézni mert azis szaggat, a winrar is órákig bontana ki egy 700megás filmet! Vírus vagy más egyéb káros program nem mehetett a gépemre,hiszen semmi olyan oldalon nemjártam, nem töltöttem le semmit, de ettől függetlenül jelenleg is futtatom a keresőt,aztán jön a spybot is, de kétlem hogy találna valamit! 2 giga ram van a gépemben, de valami nagyon lehuzhatja,ha már alapállapotban mikor nemfuttatok semmit,ennyire belassul! Újratelepítésen kivűl szerintetek mit lehetne tenni? (telepiteni most nemtudok,mert rengeteg dolgom van a gépen,és nemtudom most lementeni őket sehová) Vagy gondoljátok lehet azis gond hogy többmint 35órája megy folyamatosan a gép és ettől lehet vmi baj?
2009. jún. 17. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Valami csúnyán fogja a géped. Hosszú üzemidőtől lassulhat a win, de egy újraindítás után jónak kellene lennie. Nézd meg feladatkezelőben, mi pörgeti a procit ennyire. (ctrl-alt-del)
2009. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Elsőként indítds feladatkezelőt és nézd meg, hogy valami nem foglalja-e el a memóriát és a CPU-t. Nézd végig a startup listát is mondjuk regcleaner-rel, hogy van-e bármi oka a lassú boot-olásnak.


Aztán hagyd kihűlni, a 36 órás menet nem használ, de attól még nem hiszem hogy így beállna. Amire gondolok, hogy a winchester belassulhatott, de az elég rossz hír lenne. Velem már volt olyan.


Ha memória bajod van, akkor memtest programmal nézheted. A CPU sebességét meg lehet mérni, van olyan progi, ami egyszerűen kiírja, hogy hány MHz.


A vírusokkal sose lehetsz biztos, nem csak netről jönnek, hanem pl usb-n is lehet hozni vinni őket.

2009. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy fontos dolgot még elfelejtettem leirni előbb:)

Régebben is volt már ilyen hogy kb 3-4 hónaponta bejön ez a hiba és oylankor mindig ujratettem,utána működött is rendesen a köv.ilyen belassulásig:S Régebbről egy rossz telepités után a gépemen maradt még1 op.rendszer,mert rossz helyre tettem(a D-re) ,na szóval ha azt inditom el,akkor minden gyorsan betölt,mivel az csak egy töküres rendszer,nemis volt még használva, de ha a jelenlegit inditom a C-ről akkor itt ugyanugy ittvan a belassulás:S Röviden a D-ről minden ok, de a C-ről szar az egész! Én semmit nemtettem fel a C-re az elmult 1 napban!

2009. jún. 17. 13:40
 4/14 ceri ***** válasza:

Jókat szóltak az előttem lévők. Azokat mindenképp nézd meg.


Lehet még, hogy tele van a vinyó, vagy nagyon töredezett.

Ha újonnan feltettél valami szar progit az is bekavarhat.

Vedd le, vagy csinálj rendszer visszaállítást.

2009. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Itt az inditópult lista: Láttok valami nem odaillőt?



[link]

2009. jún. 17. 13:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok minden nincs benne, inkább a futó processekről dobj egy képet.
2009. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt van 2 kép, hátha valamit kitudtok szedni belőle


[link]


[link]

2009. jún. 17. 14:04
 8/14 A kérdező kommentje:
CPU kihasználtság 100% ?? a firefox fut csak! ezmilehet?
2009. jún. 17. 14:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Erről beszéltünk. Plz, nyomj egy ctr-alt-delt-t, és akkor előjön a feladatkezelő (ha a menü jön elő, akkor itt válaszd ki a feladatkezelőt). Itt válts a Folyamatok fülre, és arról küldj egy képet.
2009. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ne az Alkalmazások fület nézd, hanem a Folyamatokat.

[link]


Ha CPU-ra kattintasz, akkor aszerint rendezi sorba a progikat, hogy mennyit esznek a CPU-ból. Én a helyedben azt nézném meg, hogy mi ez a program, rákeresnék a google-ban, hogy egyáltalán fontos-e. Ha nem, akkor lődd le, és ha rajta van a stratup listán, akkor ott is szedd ki.

2009. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!