Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem csatlakozik a gépem a...

Nem csatlakozik a gépem a Wi-Fi-hez, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Vettem a régi gépemhez egy vezeték nélküli hálókártyát. A problémám az vele, hogy az XP ugyan felismeri az itthoni jelszóval védett hálózatot, de nem tud rá csatlakozni, csak egy hibaüzenet jelenik meg ezzel a szöveggel:


"A Windows nem tud a kijelölt hálózathoz csatlakozni. Lehetséges, hogy a hálózat kívül került a megfelelő hatókörön. Frissítse a rendelkezésre álló hálózatok listáját, és próbálkozzon ismét."


Ötlet?


2012. ápr. 8. 16:23
 1/3 legendavagyok01 ***** válasza:

Végül is nem sok infó van, azon kvül hogy elméletileg minden jó, csak mégsem.

Lehet, hogy tényleg gyenge a jel, de te tudod, milyen messze van az adó. Én eleve nem szeretem asztali gépbe a kártyás megoldást, mert a gép mögött (sokaknál asztal alatt) elég rossz helyen van vételi szempontból.

Jobb egy usb-s, mondjuk egy 1,5m kábellel, és ki lehet keresni a legjobb helyet.

Ezt persze ki lehet próbálni, ha ideiglenesen közel viszed a géped a jeladóhoz.

2012. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem én sem. Befog egy vezeték nélküli hálózatot, de az itthonit nem. A jel pedig nem gyenge.
2012. ápr. 8. 16:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Vagy gyenge a jel, vagy sok az interferencia. Utóbbit ki tudod küszöbölni, ha másik géppel (vagy ezt közel viszed) rácsatlakozol, belépsz a router menüjébe, és átállítod a csatornát.
2012. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!