Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tényleg létezik Facebook...

Tényleg létezik Facebook feltörő program? Ez ellen lehet "védekezni"?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömtől hallottam hogy egy barátjának van egy olyan programja amivel bárki Facebook profiljába be tud lépni de úgy hogy ő erről ne tudjon. Az érdekelne hogy ehhez kellhet neki valamilyen személyes adat.(Mert én az pl. e-mail címet szükségesnek tartom ehez)

2012. ápr. 20. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Igen, egy ismerősöm ismerőse. Ja igen, én is jártam a te profilodon, csak te nem tudsz róla :)))


Ez az egész hülyeség. Nem törik fel, maximum kilesik vagy kitalálják a jelszavad ha nem vagy óvatos. Ennyi...

2012. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Fel lehet törni egy fb profilt, nem azt mondom hogy lehetetlen, de az ismerősöd barátja kamuzik...
2012. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Eléggé valószínű hogy nem kamuzik mivel képei vannak valaki Facebook-járól ahol látni beszélgetések részleteit. Ha van más magyarázatotok hogy lehetnek ilyen képei, akkor várom az ötleteiteket! ;)

Amúgy elsősorban olyanokhoz szólt a kérdés akik értenek is ehhez. Köszöntem;)

2012. ápr. 20. 15:39
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

"Tényleg létezik Facebook feltörő program? "

Létezik olyan, ami megpróbálja.


"Ez ellen lehet "védekezni"?"

Beleteszel a jelszavadba nem az elejére és nem is a végére legalább egyet: +!%/=()/*-&@#. Soha a büdös életbe nem fogják feltörni.


"Egy ismerősömtől hallottam hogy egy barátjának van egy olyan programja amivel bárki Facebook profiljába be tud lépni de úgy hogy ő erről ne tudjon."

Aha, én meg Mark Zuckerberg vagyok és pontosan tudom, hogy mekkora hülyeséget beszél.


"Az érdekelne hogy ehhez kellhet neki valamilyen személyes adat."

Ha az e-mailedre jön egy levél, hogy most azonnal oda kell klikkelned, mert biztonsági ajjajaj van a facebookodon, na akkor még véletlen se klikkelj oda. Ugyanis péládául egy facebbok.com oldalon ha megadod a facebook jelszavad, akkor azt fel tudják használni. De a számítógépedre telepített keylogger is hasznos lehet a feltörő szempontjából.

2012. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor adok egy email címet a haverodnak aztán erőlködhet a feltörésével. Kap rá egy évet...
2012. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem igazán érzed át a helyzet súlyát. Az illető azt állítja hogy feltört facebook profilokat. Ez kb olyan mintha azt állítaná hogy betört a nemzeti bankba...
2012. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

"Amúgy elsősorban olyanokhoz szólt a kérdés akik értenek is ehhez. Köszöntem;)"


Az meg egyszerűen muris, hogy egy hozzá nem értő mondja meg, hogy a hozzászólók közül ki a hozzáértő... Szuper...

2012. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi az hogy nem érzem át a súlyát? Írtam én bármiféle nevet hogy kiről is van szó? Nem azt kérdeztem hogy hazudik-e az ismerősöm vagy sem, hanem hogy lehet-e ez ellen tenni valamit. Eddig egy válasz volt amiben félig benne volt ami érdekelt.
2012. ápr. 20. 16:03
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Létezik, de írni sem nehéz (annyira). Nekem is van egy, de nem tudom... én kipróbáltam a sajátomon, örülök, hogy működik, és ennyi. Nem tudom, mi értelme van mások accountját piszkálni.

De volt régebben, hogy kaptam olyan figyelmeztetést, hogy valaki valószínűleg megpróbálta feltörni a fiókom. Szóval azért nem csak "megteszem, és kész" dolog ez.

És ha a haverod nem ért nagyon a hálózatokhoz, még az is lehet, hogy azonosítják, és megrugdossák a seggét. (Bár ez nem valószínű, így is rengeteg adatlapra lépnek be engedély nélkül, de ha nagy tételben csinálja, megütheti a bokáját.)

2012. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És jól mondja "ma 15:45", a brute force technika ellen egy egyszerű speciális karakterrel is lehet védekezni, sokszorosára növeli a szükséges időt.
2012. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!