Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Normális ez a CPU és RAM...

Normális ez a CPU és RAM használat alapjáraton (adatok lennt)?

Figyelt kérdés

Csak azok a programok mennek, amiket a rendszer a működéséhez futtat.

64 bites win 7-em van, CPU kihasználtság 0% (nem ugrál), RAM 30%

procim i3 2100 3.1 ghz, 4gb ram, vga nincs a gépben, csak az integrált

Kicsit soknak tűnik nekem, hogy a rendszer alapjáraton 1,2 gb ram-ot lefoglal magának. Normális ez?



2012. ápr. 23. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
normális, mivel oda gyorsító táraz be sok mindent, hogy ne kelljen a lemezt csesztetnie vele... amúgy is 64bites Win7 kicsivel több ramot foglalgat.
2012. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64 bites Win 7 esetén, 4GB RAM társaságában ez normális érték (idővel esetleg felmehet 1,4-1,5GB-ra is). Ráadásul, amikor 8GB RAM lett a gépemben, akkor a Win7 is tovább terpeszkedett (alapból nálam 1,8GB körül fogyaszt, pedig nem olyan régi a telepítés és sok felesleges alkalmazás sem lett telepítve...netezés közben könnyen túllépi a teljes RAM használat a 2GB-t). Mondjuk egy 32 bites Win 7 Pro 2GB RAM társaságában kb 700MB-ra csücsül rá alapból tapasztalatom szerint, míg a Win 7 Starter 1GB RAM mellett valamivel kevesebb, mint 500MB memóriával is beéri (szintén alaphelyzetben).
2012. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

érdekes, köszi a válaszokat.

egyébként most veszek majd 8gb ramot a gépbe, kíváncsi leszek abból mennyit foglal majd le.

2012. ápr. 23. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom 8GB mellett már maximálisan "elnyújtózik" a windows. Most jelenleg semmi extrát nem csinálok netezésen kívül (az étesítési területen pluszban ott figyel az Antivírus, Skype, Tango, Steam, Deamon Tools illetve az asztalon fut 4 minialkalmazás) és 2082MB RAM van használatban.
2012. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból megnéztem úgy, hogy lelőttem a fenti alkalmazások zömét (böngésző, Tango, Steam, Skype és minialkalmazások) és úhy 1560MB-ra csökkent a használat. :)

Mellettem a kis gépen 32 bites verzió fut és alaphelyzetben (HD Sentinel, Antivírus, Steam, Daemon Tools meg 4 minialkalmazás is el van indítva) 723MB memória van használatban.

2012. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálam csak 19% ram van használtaban négy minialkalmazással indulásnál! (4gb ramom van nekem is és 64bites win7-em!)
2012. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Melyik Win7 verzió? Tiltottál le esetleg szolgáltatásokat? Nálam szerintem szűsz telepítés után is több volt 780MB-nál (kb az a 19%).
2012. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!