Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik-e olyan program ami...

Létezik-e olyan program ami egy játéknak a szövegét fordítaná le?

Figyelt kérdés

Csak arra gondoltam hogy mindig várunk pár hónapot vagy évet mire lesz egy adott játéknak magyarítása és mér nem csinálnak egy olyan programot ami le fordítaná a játékban meg jelenő feliratokat akár egy google fordító minőségbe.

Akár egy web kamera segítségével és egy szöveg felismerő program segítségével is meg lehetne ezt oldani gondolom én.



2012. ápr. 28. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom minek ehhez webkamera, általában minden játékban van felirat, minden szöveghez, ezeket egy titkosított fájlban tárolják, amit vagy kilehet bontani vagy nem (pl.: The Lord of the rings játékok), ezeket szokták lefordítani.

Szerintem ebben a formában ahogy gondolod nem megoldható, mert teljesen más jönne ki, mint amit valójában jelent, én se vagyok profi angolból, amíg meg nem tanulom rendesen, addig frapset bekapcsolva hagyom és fényképezgetem a szövegeket, néha megállítom a játékot, és google fordítóval szóról-szóra kielemeznem mit is jelenthet, így sokkal hatásosabb, csak egy kis alap nyelvtudás kell hozzá.

De ha nincs türelmed ehhez, akkor már csak a várakozás marad.

2012. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a google translate az neked minőségien fordít?!
2012. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt írta "google fordító minőségbe", ebben a formában nem feltétlenül jó minőséget jelent.
2012. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam webkamerára mert haver azt mondta ezek nem szöveg formátumok és úgy nem lehet lefordítani de egy webkamera és egy szöveg felismerő progi sokat segítene ebbe.

de ezt csak én gondolom, meg szerintem kivitelezhető is lenne.

2012. ápr. 29. 11:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Arra utaltam hogy, nekem a google fordító fordítása is meg felelne.
2012. ápr. 29. 11:36
 6/7 anonim válasza:

Ha dekódolod a feliratok fájlját akkor nagyjából vissza kapod a feliratot, természetesen utólag érdemes egyeztetni, hogy pontosan sikerült-e dekódolni.

Természetesen előbb még meg kell találnod a fájlt.


Na ha ezek megvannak utána csak át kell irogatni és fordítani. Amúgy hivatalos magyarosítás általába akkor nincs ha a fejlesztő csapat nem járul hozzá.

2012. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
google fordito olyan rossz minosegu hogy kepesseg kell hogy megertsd
2012. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!