Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Válaszolnátok néhány Ubuntu...

Válaszolnátok néhány Ubuntu kérdésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném kipróbálni a legújabb Ubuntu-t. Eddig win7-et, és régebben win xp-t használtam. Nem sok mindenre használom a gépet, ezért szerintem nekem untig elég lenne ez az ubuntu. Torrent, filmnézés, olvasás, tanulás. Le is töltöttem, és cd-ről már ki is probáltam. Olvastam róla ezt azt, de még nem jöttem rá pár dologra, és ezekre szeretnék választ kapni.

Mindenki emleget valami gnome felületet, hogy neki az jobban tetszik, másnak amaz tetszik jobban. Lehet hozzá letölteni, és ami jobban tetszik azt használom? Ezt nem értem.

Meglehet-e nézni valahol, hogy mennyire használja ki az Ubuntu a processzort, és a memóriát?

Néhány programot használok csak, ezek vannak Ubuntura is?

-skype

-adobe reader

-utorrent

-winzip

-képnézegető, pl. ACDSee photo manager

-office

-windows media player zenehallgatásra

-total commander

-chrome

Azt tudom, hogy van rajta valamilyen office cucc, de az olyan, hogy pl. megírok valamit,képeket rakok be stb,és akinek van pl. win7, és rajta microsoft office, az gond nélkül megtudja nyitni, azt amit csináltam?

-milyen időközönként kell újra rakni, és lassul-e, mint a win?

-tovább bírja a laptop akkumulátora, mint win7-en átlagos felhasználás mellett?

Laptop specifikációja a következő:

-intel két magos processzor

-4gb ram

-valami geforce GT 520 MX

A válaszokat nagyon szépen köszönöm.


2012. ápr. 30. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:

1., A felületet te választod ki, az Ubuntut gnome-al adják ha jól tudom.


[link]


2., Az Ubuntu ugyan úgy kihasználja mint a windows 7, tehát nincs olyan, hogy a memória bizonyos részeit nem lehet elérni, vagy a processzor órajele csökken az Ubuntu miatt.


3., Skype ha jól tudom van, ha nincs akkor a "wine" nevű programmal fel lehet tenni. A többinek van ingyenes alternatívája, a szoftverközpontban egy keresés és lent is van.


4.,Meg tudja nyitni


5., Nem lassul, nincsenek fennmaradó adattöredékek, mappák ezért nem kell nagyon újratelepíteni, hacsak nem állítasz valamit nagyon el benne(általában ilyenkor a fórumon kell nézelődni, valaki valamikor biztosan elkövette már azt a hibát)


6., Nem, ugyan-úgy merül tőle, ha jobban dolgoznak a hardware-ek akkor jobban, ha csak netezel akkor kevésbé mintha játszanál.


7., Ezekkel a hardware-ekkel fog menni az ubuntu.

2012. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!