Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu, Wubi 11.10. Segítség!?

Ubuntu, Wubi 11.10. Segítség!?

Figyelt kérdés

Ma az az ötletem támadt, hogy a régi xpm mellet kipróbálnám az Ubuntut. Felraktam a legújjann wubit, de mikor ujraindítottam a gépet, nem hozott be semmiféle oprendszerválasztót egyből a winXp-t kezdte el tölteni. Többször ujraindítottam semmi. Ekkor letöltöttem az Ubuntu Desktop 32bit 11.10 es verzióju .iso fájl ( ha jól tudom ezt emlegetik Live CD néven, javítsatok ki ha nincs igazam!) ezt kiírtam CD re, bootoltam CD ről a főoldal szépen be is jön ahol lehet választani a telepítés, az előre megtekintés stb.. között, de mikor az egyiket kiválasztom, elekzd tölteni az ubuntu logo alatt a sok kis pötty és aztán ez tart ameddig meg nem unom. Nem hoz be semmit, de nem is fagy le. Nem értek a linuxhoz, éppen ezért szeretnék vele megismerkedni mert még egyszersem használtam linuxot. Azt mondják róla hogy gyors, ingyenes és elérhetők vele azok a dolgok amik windowson, és ez tetszik. Azóta próbáltam 2 partícióra osztani a winyót és a másikra felrakni az ubuntut de valami invalid aurgament hibát írt ki, vagy hasonlót.. Lehetséges hogy a windows kicsit már megöregedett és sok a hiba benne és azért nem engedi h felrakjam az ubuntut (vagy legalábbis elindítsam). Ha mondjuk leformázom a vinyót full üresre, és feltelepítem rá a windows xp sp3-at úgy, hogy a vinyót ketté osztom és az egyik partícióra kerül a windows, a másikra meg mondjuk feltelepítem a teljes ubuntut (nem a wubit) akkor van rá esély hogy ne zavarják egymást? Esetleg az ubuntunak szánt partíciót ext3 v4 re formázzam? Ha igen hogy? Szeretném azt, hogy a család többi tagja a vindózt használja tovább, mert azt ismerik és tudják használni, én meg majd a számítógép bekapcsolásánál az ubuntut választom ki és azt használom.

Gép adatok:

Op: Windows Xp szervízcsomag 3

Ram: 704mb

Proci: 1.61ghz

Vinyó: 38gb

vidikari: nvidia geforce valamennyi



2012. ápr. 24. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Csináld úhy hogy rakd fel a Windows XP-t.A Linux-nak szánt területet hagyd üresen,ne partícionáld te magad.Majd a Linux telepítő partíciónálja magának,csak a telepítés során arra kell menned hogy Windows mellé telepíted és a használatlan területet használja.Ne az üres területet az XP alól,hanem használatlan,partícionálatlan területet az XP mellől..És majd megcsinálja magának a partíciót.


Az Ubuntu-t először próbáld meg lemezről futtatni,ha lemezről sem indul el,akkor nagy valószínűséggel nem kompatibilis a konfigoddal.Ha nem sikerül sehogy működésre bírnod az Ubuntu-t,próbálj ki más disztrókat is,


Pardus

PCLinuxOS

Mandriva

blackPanther OS (magyar disztró)

Debian

Fedora

LinuxMint

PinguyOS

openSUSE


Én ezeket ajánlom figyelmedbe az Ubuntu mellett,de rengeteg disztró közül válogathatsz.Szóval ha 1. nem jön be a 2. sem és netalán a 3. sem,ne add fel.Rengeteg disztró van,mindegyik más és más.Itt a top 100 lista:

[link]


Ezeket érdemes megnézned,azokat is amik a toplista végén vannak,csak mert a végén van attól még lehet neked pont az fog bejönni.

Azt ajánlom újraírható lemezt használj hogy ne pazarold az üres lemezt.Én közel 40 disztrót próbáltam ki mire megtaláltam azt ami tökéletesen megfelel nekem és a gépemnek is.


Annyit megjegyeznék hogy az nem teljesen igaz hogy elérhető rá ugyan az mint windows-ra.Ugyan az sok esetben nem,de rengeteg alternatíva van.Bármire is akarod használni,biztos találsz programot rá,de nem feltétlenül ugyan azt amit Windows-on használsz.A legtöbb Liux disztróban a csomagkezelőben vagy szoftver közpotnban kategorizálva,leírással sok programot megtalálsz és egy kattintással telepítheted is őket.

Ott nézelődj mik vannak Linux-ra.


Vagy ezen az oldalon is szétnézhetsz:

[link]


Beírhatod akár a nevét a keresett programnak amit Windows-ról ismersz,mondjuk Photoshop és az oldal kipakolja a hasonló programokat Linux-ra ha a Linux-t választod.

2012. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, hasznos volt a válasz!:) majd megírom mi történt, ha ki jön a 12.04 verzió, és azzal kipróbáltam.
2012. ápr. 25. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!