Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gepem mindegyre adja be a...

A gepem mindegyre adja be a BSoD-et. Miert?

Figyelt kérdés

A problema kb. 2 eve kezdodott, ez azota is tart. Regebb meg csak 1-2 honaponkent tortent meg de mara mar naponta ketszer

tortenik meg. Ujratehetem a Windowsot akar 3. egy nap (meg is tettem) akkor sem oldodok meg a probema. Csak annyit csinal a gepem hogy igy elmosodik a kep es beadja a BSoD-et. Mi lehet a baj? Valaki kerem segitsen mert mar nagyon idegesit.

Sok hibakdot irt be de a leggyakrabban ezt szokta:

0xc000000e



2012. ápr. 30. 19:27
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
RAM hibára gyanakodnék. De lehet alaplaphiba is.
2012. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
RAM hiba a legvalószínűbb.
2012. ápr. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hat nemreg vettem egyet....

1 giga ramot

2012. ápr. 30. 20:09
 4/5 A kérdező kommentje:
A problema akkor szokott lenni amikor sok programot egyszerre nyitok meg.
2012. ápr. 30. 20:27
 5/5 Smartguy86 ***** válasza:

Akkor nem kétséges. A sok program alapból még nem lenne hibafeltétel, hiszen ha elfogy a RAM, akkor ott a lapozófájl. De ha az egyik modul hibás, akkor a hibás rész címzése könnyen okozhat BSOD-t. Főleg igaz ez akkor, ha a hibás memó nem az eleje a címezhető memóriának - ilyenkor csak akkor fut bele a hibás szektorba az oprendszer, ha már csak ott férne el.


Szerintem az új memó a hibás, de próbáld ki, hogy ha kiveszed egyik - másik modult akkor egy modullal is produkálja-e a problémát. A másik eshetőség az, hogy a BIOS-ban ütközik a két modul beállítása (pl az egyik nem bírja azokat a késleltetéseket vagy órajeleket, mint a másik).

2012. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!