Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Ubuntu 12-t teszek a...

Ha Ubuntu 12-t teszek a gépemre, mikre kell figyelni, ill. mik leszenek a legfontosabb változások?

Figyelt kérdés

Még sosem volt linuxom.

Ilyenekre lennék kíváncs, hgoy pl. a windows-os programok és egyes játékok futnak-e rajta?

Megéri-e váltani, vagy nehéz bele tanulni?

A kezelése mennyire bonyolult?

Gyorsan bootol?

A programok gyorsabban nyílnak meg?

Mostanában sajnos elegem lett a Win7-ből, és mivel MAC OSX-et nem tudok feltenni, ezért gondoltam a linuxra.

Már közben most töltöm is a hivatalos oldalról.

Egyszóval minden jó tanácsra szükségem lenne, ha valakinek van ambíciója kicsit részletezni :).



2012. máj. 5. 19:46
 1/5 A kérdező kommentje:

Pl, hogy Avast vírusirtó kompatibilis-e vele, meg hogy felhasználóbarátabb-e már ez az új, mert a régiekről hallottam, hogy ilyen parancssoros dolgok vannak benne.

Annyira nem vagyok okos azért :D.

2012. máj. 5. 19:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyorsan bele lehet tanulni, és szerintem megéri váltani. Nálam is csak a játékok miatt maradt fent a winfos.

Kezelni egyszerű, csak néha-néha a parancssort (itt a neve terminal) is kell használni.

Gyorsabban bootol mint win, és nálam a kikapcsolás olyan 5 mp.

"Avast vírusirtó kompatibilis-e vele" <- ezen jót nevettem :D

Nem kell rá vírusírtó. Azt nem írom hogy nincs rá vírus, de jó ha életedben először találkozol vele (én lassan 2 éve használom, és még nem találkoztam vele)

A wine nevű program segítségével, tudsz telepíteni win -es programokat, játékokat legtöbbjük hibátlanul fog menni.

2012. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
" de jó ha életedben először találkozol" először helyett egyszer -t akartam írni.
2012. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem futnak rajta a Windows-os programok alapból,igaz lehet futtatni Wine-al de nem mindent és nem túl jól.

Itt megnézheted milyen játékok hogy futnak,ami platinum vagy gold értékelést kapott az jól,a többi zicces:


[link]


Nem nehéz bele tanulni és megéri ha nem vagy nagy játékos és jobban csak átlag felhasználásra kell mint net,film,zene esetleg egy kis kép,szöveg szerkesztés.


A kezelés nem bonyolult,de bele kell tanulni,elsőre biztos hogy furcsa,idegen lesz de nem kell azonnal feladni és a termináltól sem kell félni pár alap parancs ismerete néha megkönnyítheti a dolgod.


Nem bootol különesebben gyorsan,nálam a Windows 7 gyorsabban fel áll mint bármelyik Linux.

Nem nyílnak meg a programok sem számottevően gyorsabban.

A Linux gyors és kisebb erőforrást igényel,de ne számíts valami hihetetlen sebességre.Ha a géped kevés volt a Windows 7-nek,akkor valószínűleg az Ubuntu számottevően gyorsabb lesz,de ha a géped tökéletesen ki bírta pörgetni a Windows 7-et akkor nem fosz számottevő gyorsulást tapasztalni.


A Linux-hoz a következőt tudom tanácsolni:

-PlayOnLinux Windows játékokhoz Wine mellé,ez valamelyest megkönnyíti az életet vele,de nem szabadít fel

-kapcsold be a tűzfalat mert alapból ki van kapcsolva,lehet biztonságos és kevés vírus van rá,de azért tűzfalat semmibe nem kerül használni

-kitartás,ne add fel egyböl ha netalán nem fut a kedvenc játékod vagy valai nem úgy van mint Windows-ban.


Egyébként az Avast elérhető Linux-ra is:

[link]

2012. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha windowsos programokat meg játékokat akarsz akkor használj windowst.

Az hogy mi mennyire gyors az attól függ, milyen ablakozót használsz, a unity elég lassú, de a hetes dózerhez képest valamivel gyorsabb, ott van a unity 2d ami már lassú gépeken is gyorsabb, de lehet minimál ablakozókat is felrakni, lxde, xfce, amik kevésbé csicsásak de szélvész gyorsak.

Egyébként cd kiír live módban elindít akkor telepítés nélkül kipróbálhatod, persze azt is számítsd bele, hogy cd-ről futtatva fényévekkel lassabb lesz, de azt nagyjából megtapasztalhatod, hogy mi hogy működik, és alapból elég-e a programfelhozatal amit biztosít.

2012. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!