Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek a Microsoft...

Mi a véleményetek a Microsoft Windows XP-ről?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 17:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem valami fényes operációs rendszer. Számos olyan funkciót nem tud, mint a Vista vagy a Windows 7. Egyedül amivel dicsekedhet az a játákok futtatása, mert számos régi játék hozzá készült.
2012. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim szerint stabil, megbízható rendszer.

Persze elavult, de attól még jó rendszer.

Azokra a gépekre amik gyengék a Windows7-hez tökéletes.

2012. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

köszi.

honnan tudnám a Windows XP-t letölteni?

2012. máj. 14. 18:29
 4/21 anonim válasza:
Szerintem csak annyi a probléma vele h 2014ben lejár rá a támogatás
2012. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
torrent oldalról le tudod szedni
2012. máj. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Alex Fly ***** válasza:
100%

11 éves létére még mindig jól használható, kiforrott, stabilnak tekinthető oprencer. Nem véletlen, hogy még mindig ez a legelterjedtebb annak ellenére, hogy a Wind már két újabb kiadása is megjelent -és nemsokára itt a harmadik is...

Ha a géped kevés a Win7-hez, akkor a legjobb választás -amennyiben elmegy a Seven, akkor az hatékonyabb (a Vista felejtős).

2012. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 ennyiii válasza:

az XP a Windows talán legsikeresebb op rendszere, nekem sokáig az volt, most 7-em van, és mindegyikkel meg vagyok/voltam elégedve.

a win7 minimum követelménye 512 MB RAM, így a régi XP-s gépemre nem lehetett feltenni

a játékok többsége win7 kompatibilis, de szerintem Xp-n jobban futnak

2012. máj. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 krycek válasza:
66%

XP remek operációs rendszer. Volt.

Előnye, hogy 10 évre visszamenőleg a legtöbb PC-re felhúzható. Sok hozzá a program, a régiek többsége (akár még a W95-ösök is) elfut rajta, és még a mai, új verziók jó részét is kiadják hozzá.

Hátrányai: csak 32bit-es, bár volt 64-es verzió, de az nem terjedt el. Így a 4GB és afölötti memóriát nem látja (rendesen).

3 SP és kismillió frissítés jelent meg hozzá - idővel lomhává válik, ezek nélkül viszont könnyen kerülhet az ember bajba.

Megkopott. Kinézet, dizájn, felépítés, elvek, menük: 10 évvel ezelőtti divat.

Igazából már nem kapható. Sem dobozos, sem OEM verzióban, azaz vagy egy létező licencet használsz fel, vagy kalózmásolatot.


Gyk. mai új hardverre vétek feltenni, max akkor, ha valami fontos indok van mögötte. (Olyan korábbi sw, ami csak ezen fut, speciális felhasználású gép, stb.)

2012. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, feltelepítettem az XP-t és szerintem nagyon jó .Ahhoz képest hogy hány éves...
2012. máj. 15. 20:49
 10/21 anonim ***** válasza:
26%
Béna (legalábbis a mostanihoz képest), a Windows7 sokkal jobb. Esztétikusabb, ha csak az asztalt nézzük.
2012. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!