Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a kétfajta...

Mi a különbség a kétfajta formázás között?

Figyelt kérdés

Amikor Windows XP-t telepítek, a partíció formázásánál lehet választani, hogy "Gyors" vagy "Lassú" Formázás.


Mi a különbség a kettő között?

Illetve egy frissen telepített Windows XP esetében úgy, hogy még csak a rendszer van telepítve, semmi más, meg lehet-e tudni, hogy a formázás melyik fajta volt?


2012. máj. 16. 21:49
 1/4 lindmayer ***** válasza:
a lassú formázásnál minden egyes szektort kitöröl, a gyorsnál pedig csak a hivatkozásokat törli ki, és emiatt a rendszer úgy érzékeli, hogy az a szektor üres
2012. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyors formázáskor csak a fájlokra mutató "jegyzéket" törli a szoftver, így legközelebb azt fogja hinni üres a lemez, és ráír a régi adatokra(olyan mint ha egy könyvnek kitépnéd a tartalomjegyzékét). Lassú formázáskor rá is ír az adatokra, + a rossz szektorok amennyiben vannak átcserélődnek a lemez szélére. Arról tudod megállapítani hogy melyik volt hogy az egyik 5-10 sec, a másik 10-15 perc merevlemez mérettől függően.
2012. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"egy frissen telepített Windows XP esetében úgy, hogy még csak a rendszer van telepítve, semmi más, meg lehet-e tudni, hogy a formázás melyik fajta volt?"


Ez a kérdésem úgy értendő, hogy ha egy barátom formázza meg a winchestert, majd telepííti rá az XP-t,de úgy, hogy ekkor én nem vagyok ott, tehát nem tudom mennyi időbe telt a formázás. utólag hogy lehet megállapítani? Ismerősöm nem mondja meg, pedig fontos volna tudnom!


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2012. máj. 16. 22:42
 4/4 2xSü ***** válasza:

Utólag szerintem nem lehet megállapítani. Én legalábbis nem tudok olyan log fájlról, vagy bármiről, ami ezt az információt tartalmazná.


Ha a merevlemez előtte tartalmazott adatokat, akkor esetleg lehetnek a gyors formázásnak nyomai, hiszen ilyen esetben a fájlok tartalma ott van, csak szabad területként vannak megjelölve. De ha a merevlemez eredetileg is üres volt, akkor nem lehet megállapítani ebből sem, és ilyen esetben nem is lényeges, hogy melyik formázás történt.


(Amúgy érdekelne, hogy miért kell annyira ez az információ, milyen jelentőséggel bír, mert el sem tudom képzelni, milyen esetben fontos ez annyira, hogy emiatt egy kérdést tegyél fel a GYK-en. Hacsak pl. nem órabérben fizetted meg a gép újratelepítését. De mást nem bírok elképzelni.)

2012. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!