Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Accessel (2010-es) kapcsolatba...

Accessel (2010-es) kapcsolatban lenne két kérdésem. Kellett egy kérdőjel?

Figyelt kérdés

1.:van pl. 1 név oszlopom, meg vmilyen számos oszlopom, és azt egy lekérdezésnél csökkenőbe teszem, de mindenkinek a legjobb eredményét akarom megjeleníteni pl.: Jóska -- 1; Jóska -- 5; Jóska -- 4; Béla--2; Béla--10; Béla--9, és akkor csak ennyinek kéne látszania: Jóska--5; Béla--10, szóval ezt hogy csináljam meg?

A 2. pedig, hogy egy frissítő lekérdezésben akarom megcsinálni, az előzőre mintájára akarom kiírni, hogy ki, melyik rekordjával nyert. pl. Jóska -- 1 --; Jóska -- 5--Nyert; Jóska -- 4--; Béla--2--; Béla--10--Nyert; Béla--9--. Na ezeket hogy csináljam meg?



2012. máj. 20. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jók, mert nem csináltam meg, de én vmi ilyesmi úton indulnék el.


1. Felveszed a két mezőt(név,érték). Beállítod a nevek szerinti csoportosítást, az értékekre meg benyomsz egy MAX-ot.


2. Mivel nem látom a táblákat, így nem igazán értem/tudom.

2012. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Id Nev Pont

1 Béla 5

2 Jóska 4

3 Jóska 1

4 Jóska 9

5 Jóska 6

6 Béla 4

7 Béla 3

8 Jóska 2

---------------------------------------

SELECT DISTINCTROW nevek.Nev, Max(nevek.Pont) AS [Max Of Pont]

FROM nevek

GROUP BY nevek.Nev;


--------------------------------------

Nev Max Of Pont

Béla 5

Jóska 9

2012. máj. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez egy kiürítő:


UPDATE nevek SET nevek.Nyert = "" where nevek.nyert<>"";



Ez pedig a frissítő ki melyikkel nyert:


UPDATE nevek SET nevek.nyert = "nyert"

WHERE (((nevek.id) In (SELECT nevek.Id

FROM nevek INNER JOIN [nevek Lekérdezés] ON (nevek.Nev = [nevek Lekérdezés].Nev) AND (nevek.Pont = [nevek Lekérdezés].[Max Of Pont])

WHERE ((([nevek]![Pont])=[nevek Lekérdezés]![Max Of Pont]) AND (([nevek]![Nev])=[nevek Lekérdezés]![Nev]))

)));

2012. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

eredmény :Id Nev Pont Nyert

1 Béla 5 nyert

2 Jóska 4

3 Jóska 1

4 Jóska 9 nyert

5 Jóska 6

6 Béla 4

7 Béla 3

8 Jóska 2

2012. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!