Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 64bit-es aktivalasa...

Godside kérdése:

Windows 7 64bit-es aktivalasa hogyan lehetseges EFI bios-os alaplapnal?

Figyelt kérdés
a kerdes adott varom a valaszokat...
2012. máj. 25. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy, mint BIOS-os alaplapokkal. :)
2012. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hmm.. nem igazan kb. 10-15 fele loaderrel sehogysem megy...
2012. máj. 25. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az UEFI lenne az oka.
2012. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
eddig minden mas lapokon sikerult ezzel az uj lappal nem...
2012. máj. 25. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt sikerült találni fórumokon, én magam nem próbáltam, kis angol tudás kell hozzá.

1.lehetőség

Particionáld a merevlemezed egy Hiren's Boot Cd-vel pl., c,d,e (a c legyen elsődleges és aktív), majd utána a telepítéskor a c-t formázd (ne töröld).

Windows Loader v2.1.zip / Read me.txt <itt írja mit csinálj :

''The loader doesn't work when the systems using GPT via UEFI. The workaround is to pre-format your hard drive so that it uses MBR instead.


From your BIOS select to boot the Windows DVD without UEFI, go to the repair options, select command prompt and then enter this:


diskpart

list disk

select disk 0

clean

convert mbr

create partition primary

select partition 1

format fs=ntsf quick


Boot the Windows DVD the same way you did the first time and then continue with the installation of Windows. Once complete you can install the loader.''


2.lehetőség

1. telepítesz egy windows 7 ultimate x86-ost a gépre (ez azért kell, mert ezáltal a fo rendszertöltő rekord nem GPT hanem MBR lesz ami kell a DAZ loadernek)

2. Készítesz egy windows 7 ultimate x64 boot pendrive-ot. (legalább 4gb pendrive kell hozza. ha nem tudod, hogy kell küldök linket)

3. telepíted a pendriveról a windowst, a már meglevő partícióra (amit az x86-ossal hoztál létre) mégpedig úgy, hogy csak FORMÁZOD a C:-t de NEM TÖRLÖD! ezáltal megmarad a partíció stílusa (MBR). És ez az ami kell neked! A loader probléma nélkül működik, és aktiválhatod a vindózt!


Ezek szerint a MBR hiánya a probléma.

2012. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem. A baj az összeférhetetlenség.

Nem mükszik

2013. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
ne UEFI módban bootolj a DVD-ről. én is szívtam vele, az én rendszeremben kétféle módon lehet róla bootolni, biosban be tudod állítani
2013. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hogyan kell át állítani?
2014. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mint írták ne UEFI módot válaszd ki(a boot settingnél van olyan hogy Dvd Ram Uefi, Dvd ram simán, vagy legacynak írva. Az kell neked. Így a partíció MBR lesz, amit a loader tud kezelni.
2018. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!