Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem kaptam a laptomohoz...

Miért nem kaptam a laptomohoz alaplapi CD-t?

Figyelt kérdés
Vettem egy új laptopot,és azt furcsálom,hogy nem kaptam hozzá alaplapi Cd-t.gyárilag Windows 7 van rá telepítve. Egy barátom azt állítja,hogy nem is kell hozzá.,hogy még a Windows is rajta van.---tehát ,ha újra akarom talepíteni a windowsot,akkor nem fog kelleni hozzá semmi sem csak el kell indítani a az instalációt. Lehetséges ez?

2012. máj. 26. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ma már a gyártók nem adnak sem win telepítőt, sem alaplapi lemezt. Rendszervisszaállító lemezt adtak hozzá, de már azt se nagyon, vagy a merevlemezről lehet visszaállítani a kész rendszert vagy mellékelve van program amivel készíthetsz visszaállító lemezt. Ez a lemez tartalmazza a drivereket is, tehát kész rendszer, típustól függően indításnál lehet választani partícíót ha onnan lehet visszaállítani.
2012. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 legendavagyok01 ***** válasza:

Előtelepített legális oprendszer esetén ez manapság így szokott lenni, a merevlemezen kell legyen egy recovery partíció, ahol minden megtalálható a rendszer visszaállításához. Hogy a visszaállítást hogyan tudod megoldani, az a kezelési útmutatóban minden bizonnyal benne van.

Nekem is van egy kis Lenovo netbook-om, ahol a bekapcsolás után lehetne F11-el elindítani a recovery-t, ezt ki is írja egyébként néhány másodpercig.

2012. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

De ha esetleg elcs*sznéd a fent említett recovery partíciót, akkor sincs tragédia. Ha felraksz egy netről letöltött Windows -t, akkor a gyártó oldaláról ugyan úgy le tudsz tölteni illesztőprogramokat a gépedhez.


Ez egyébként teljesen jól van így, kevesebb hulladék keletkezik, és olcsóbb is a gyártó részéről, amit nem kell beépíteni az árba, ezáltal olcsóbb is lehet a termék.

2012. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!