Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxra milyen program van...

Linuxra milyen program van ami képek iso-t kezelni?

Figyelt kérdés
Van egy linuxos gépem szeretnék rá w7-et telepíteni de iso formátumban van. Van esetleg más megoldás?

2012. máj. 26. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik valamire való íróprogram tud ISO képfájlokat írni. K3B például? Esetleg Gnomeburner.
2012. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én kicsomagolni szeretnék iso-t.
2012. máj. 26. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy telepőtőlemezt miért szeretnél kicsomagolni?

Ha kicsomagolod, akkor nem fogsz tudni arról bootolni és így nem fogod tudni feltenni.

2012. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél pontosan? CD-re kiírni, vagy Pendrive-re?
2012. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha lemezre akarod "kicsomagolni" akkor arra ideális például a K3B vagy a Brasero én ezeket szoktam használni.

Ha szerkeszteni akarod az iso tartalmát arra az isoMaster nevű programot ajánlom.Ha be akarod olvasni az iso-t egy virtuális meghajtóba,azt megtehet bármelyik Linux-on terminálban a mount parancsal de van Daemon tools-hoz hasonló program is Linux-ra:GmountISO,ActonelISO,Furius ISO Mount,CDemu.

2012. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Érdekes menet lesz. A Linuxot szeretnéd w7-re cserélni? Akkor ki kell írnod a képfájlt. Vagy virtuális gépre akarod telepíteni? Akkor a gépnek kell felcsatolni. Esetleg a tartalmát vizsgálni? Ebben az esetben loop device-ként kell csatolni.
2012. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
mkdir /mnt/iso; mount -o loop valami.iso /mnt/iso; ls -l /mnt/iso
2012. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!