Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan linux op. Rendszer...

Van olyan linux op. Rendszer ami teljes mértékben kompatibilis a Windows-zal? A programok amikre szükségem van: FlStudio, Reason, Adobe Photoshop Elements 8. 0, ASV Video Editor, Virtual Dj és ha lehet kéne egy Office csomag, de az nem fontos.

Figyelt kérdés

2012. máj. 27. 07:16
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Nincs. A Wine -al próbálkozhatsz, de az se Isten.

[link]


Ha Windows -os programokat akarsz használni, akkor nem értem hogy miért nem telepítesz fel egy Windows -t is a Linux mellé?

Megférnek azok szépen egymás mellett....

2012. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Office - OpenOffice.org, illetve az új változata a LibreOffice, van Linuxon futó változata. és kompatibilis a Microsoft Officce-val;

A többi általad felsoroltnak is van Linuxos megfelelője, csak keresgélni kell.

2012. máj. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen Linux nincs,de a WineHQ szerint az FL Studio,Adobe Photoshop Elements és a Virtual DJ jól futtatható Linux-on,legalábbis egyes verziók.Az AVS video editor egyik verziója sem futtatható Linux-on,de vannak Linux-ra is video szerkesztő programok mint például a ZS4 Video Editor.Irodai csomag is OpenOffice és LibreOffice.


Minden esetre én azt ajánlom ha Linux-ot akarsz használni,a Windows-on kedvelt programjaidat felejtsd el,nézz utána Linux-ra milyen alternatívák vannak.Ha nincs alternatíva vagy egyik sem tetszik akkor használj Windows-t.Ha nem tudsz elszakadni a Windows-os programoktól és nem elégítik ki a szükségleteid a Linux-os alternatívák,Linux-on csak szenvedni fogsz még ha dualboot-ban használod a 2 rendszert akkor is,főleg akkor.Én legalábbis szenvedtem.1-2 program amire szükségem volt,nem volt alternatívája Linux-ra a Windows-os verzió meg nem futott jól.Szeretem a Linux-t,de nekem személy szerint semmi kedvem,sem türelmem nem volt ahhoz hogy na most ezt akarom csinálni akkor Windows na most kedvem van felmenni netre vagy bármi,akkor reboot és Linux.Ha megint mást akarok csinálni akkor megint reboot és Windows.Ennek szerintem semmi értelme ha csak nem fejlesztesz valamit a 2 platformra és tesztelés,ellenörzés céljából váltogatnod kell a 2 rendszer között.


Ha Windows-os programokat akarsz használni,szerintem használj Windows-t.A Linux-al csak kínlódni fogsz ha Windows-os programokat akarsz futtatni rajta vagy a Linux-os alternatívák nem elégítik ki a szükségleteid.

Oké hogy a Linux stabilabb,gyorsabb..stb...stb de ha nem tudod arra használni amire akarod,felesleges ezért ragaszkodni hozzá.Egy jó tűzfal(beállítás),antivírus Windows-ra és egy kis óvatosság hogy hova mész fel,honnan töltesz le,na meg karbantartás,rendszeres frissítés és a Windows-al sem lesz gond és nyugodtan tudod használni amit akarsz.

De ha mindenképp Linux kell akkor azt ajánlom hogy szakadj el a Windows-os programoktól és keress alternatívákat Linux-ra.

2012. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!