Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nektek, hogy tetszene egy...

Nektek, hogy tetszene egy Magyarország történelméből készült FPS?

Figyelt kérdés
Éppen Magyar történelmet tanultam mikor elgondolkodtam ,hogy mégis hogyan nézne ki ha ezt egy Fps-be raknánk. Szerintem hatalmas lehetőségek vannak ebben. Egyrészről a játszva tanulás tökéletesen működne másrészről nagyon sokan ismerhetnék meg a Magyar történelmet ilyen módon(ha jól össze van rakva nem csak magyarok). Gondoljatok bele egy 1000 évet felölelő játék amelyben egyik pályán vonulunk át a Vereckei hágón másik pillanatban Bethlen Gábor hadseregében lövöldöznénk az osztrákokra. Nagyon jól elütne a manapság divatos Cod-Battlefield párostól.

2012. jún. 4. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne rossz csakhogy ne feledjük hogy a történelmet mindig a győztesek írják.Mi nem tartozunk közéjük,talán 200 év múlva valós lesz és benne lesznek az igazi megvívott csaták is.
2012. jún. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wolfenstein2000 ***** válasza:
Jól hangzik, de az FPS First Person Shootert jelent, és magyarországon olyan sok harc nem volt, habár volt egy a törökök ellen, illetve az első-második világháború, valamint a területszerzések a honfoglalásból. Inkább egy külső nézetes játékot képzelnék el ebből, mint pl a gta, mert annyira sokszor nem használunk fegyvert. Pl beleélheted magadat az egri várba, viszont egy FPS nem igazán értelmes egy íjászathoz. Tehát az ötlet jó, de szerintem legyen külső nézetes.
2012. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hatalmas munka lenne ezt összehozni, viszont a történelmi hitelesség aligha lenne fenntartható.


Ha vissza akarsz játszani mindent, elég érdekes lenne egy játéknál, hogy a sok csatát elveszted. Egy játéknál az lenne a lényeg, hogy pozitív végkifejletet kapj, nekünk viszont van sok vereségünk. A másik része, hogy a történelem adott, ha mindent le akarsz játszani, akkor a karakternek nem lenne túl sok szabad döntése. Mindenhol lineáris dolgokba ütköznél, hiszen nem bírálhatod felül a honfoglalást, és nem mehetsz sem más irányba, sem tovább, sem visszább mint ami adott (vagy úgy gondolják). Hogyan, mi alapján néznének ki a tájak, a helyszínek, a karakterek, amikor száz évekkel ezelőtt eléggé idealista emlékképek készültek a személyekről, nem a valós arcukat ismerhetjük ma meg.



A másik dolog a hiteles történelmi hitelesség. A magyar történelem sok-sok mondára és legendára épül, és ezeket az utólag szépített dolgokat készpénzként veszik és terjesztik. Például Szt. István már alapból meg volt keresztelkedve, Lehel kürtjének története nem létezett, II. József sem a Csele patakba fulladt, Petőfi nem szavalt a Nemzeti előtt, és Dugovics Titusz sem létezett (utánaolvasható, ne engem szidjatok ezek miatt).

2012. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy az oroszok ellen vívott csatáinkat cenzúrázták,a mai határon túl vívottakat meg nem közlik lásd Román-Szlovák történelem,erőltetik a finnugor elméletet és nem vesznek tudomást a honfoglalás előtti leletekről.
2012. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet minden korszakból FPS-t csinálni, mert egyszerűen nem alkalmas rá. A középkorból inkább egy Total War stílusú RTS lenne az igazi, míg a világháborús történelemből egy Brothers in Arms stílusú FPS lenne a nyerő, a szocializmus pedig egy Tropico szerű diktátor szimulátor lenne a nyerő.


Amúgy van néhány ilyen játékos történelemóránk:

[link]

[link]


És tehetséges emberek is lennének a fejlesztéshez, például a Storm Region (Codename: Panzers; Rush for Berlin), illetve a Crysis Warhead fejlesztői.

2012. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wolfenstein2000 ***** válasza:

2# vagyok


Szerintem maradjunk annál, hogy a törökökkel harcolunk, az biztos hogy megtörtént, és a jelentősebb várakat megjelenítjük a játékban egy váltható külső-belső nézetes játékban, amiben megmutatjuk, hogy a törökök mennyire hatoltak be, illetve hogyan hódítottuk vissza a területeket.

2012. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!