Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen excel függvényt használ...

Milyen excel függvényt használnátok az alábbi feladat megoldásához?

Figyelt kérdés

Van egy név, amit ki kell keresni egy adott tömbből (oszlopból) a név sorában lévő értéket (ami mellesleg egy 4-es) a keresett név mellé kell eredményül adnia a függvénynek. Tehát van egy név "földvári" ő nyelvtanfolyamra jelentkezett, kapott egy beosztási kódot ami 1-4 ig valamilyen szám lehet. A neve szerepel egy listában, ami egy excel oszlok , és a neve sorában van egy szám, na ezt a számot kellene eredményül adnia a függvénynek.

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. jún. 10. 14:20
 1/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Függvény : FKERES


=FKERES("földvári";A1:B4;2)


A fenti példában a nevek az "A" oszlopban (1-4 sorig) a beosztási kódok a "B" oszlopban (szintén 1-4 sor).


Keresendő érték : "földvári"

Tartomány : A1:B4 (2 oszlop)

Oszlopszám : 2 (tehát a "B" oszlop)


Sok sikert.

Üdv.

2012. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem te nem értetted meg, hogy mit írtam. A kódok 1-4 ig vannak generálva, de nem állnak meg 4-nél, hanem elölről kezdődik. Úgy, hogy 1 2 3 4 1 2 3 4. Ezek egy oszlopban vannak egy sorban a nevekkel. Tehát mellettük balra három oszlopnyira vannak egy sorban velük a nevek. Földvári nevéhez pl. négyes van rendelve. Tehát egy oszlopból kell kikeresni földvári nevét, nyilván földvári lesz a keresési érték, a földvárival egy sorban lévő számot kell ezután kikeresni egy oszlopból, de innentől kezdve megakadtam. Próbáltam már úgy is, hogy a "tartományban keres" rész lesz ez a "beosztási kód" tehát a random számok 1-4-ig, próbáltam úgy is, hogy a "tábla" lett ez a rész oszlopszámot írtam már 3-nak és 5-nek is, attól függően hogyan értelmeztem az fkeres függvényről olvasottakat. De sehol nem találtam egy egyértelmű megfogalmazást arra vonatkozóan, hogy a táblát, az oszlopszámot és a keresési tartományt mihez kell hozzárendelni. Hiszen lehet a tábla a random számok is, akkor az oszlopszám nyilván 3, mert a c oszlopban vannak a nevek. Lehet a tábla a nevek is, akkor az oszlopszám nyilván a random számok oszlopa, azaz az 5-ös, a tartományban keres lehet a nevek oszlop is, mert tulajdonképpen a nevet keressük, de lehet akár a számos oszlop is, hiszen a névhez rendelt szám is érdekel bennünket. Valószínűleg túlgondolom, és valami tök egyszerű lesz a megoldás, de jó lenne tudni...
2012. jún. 10. 15:54
 3/10 A kérdező kommentje:
ja igen, és a számok nem sorban vannak, csak 1-4 értéket vehetnek fel.
2012. jún. 10. 15:56
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja amúgy ez nem v keres inkább?
2012. jún. 10. 15:59
 5/10 A kérdező kommentje:
ja nem
2012. jún. 10. 16:00
 6/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Az lehet, hogy nem értem amit irtál.


Két dolgot tudok mondani ezzel kapcsolatban :


1. Az FKERES-ben a harmadik paraméter azt modja meg, hogy melyik oszlopból kell kivenni az eredményt, de ez csak úgy működik, hogy a keresési értéktől JOBBRA helyezkedik el az az oszlop amiből ki kell venni az értéket (ezt viszont még nem olvastam sehol sem - csak tapasztalatból tudom).

Tehát ha Neked először a számok vannak és utána jönnek a nevek akkor nem fog működni az FKERES fügvény.

Megoldás : kell csinálni egy rejtett oszlopot ahová átmásolod a számokat a nevek mellé (hogy JOBBRA essenek a nevektől a számok) (fehér szinű hátéren fehér betükkel - igy nem látszik) és igy használni az FKERES-t.


2. Linkeld az EXCEL tábládat - Töltsd fel az internetre valahová, hogy le lehessen tölteni (vagy annak egy részletét - falls adatokkal) és igy mindenkinek egyértelműbb lesz a feledat.


Sok sikert.

Üdv.

2012. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jobbra van az oszlop amiből "ki kell venni az eredményt". Elvileg jól is csináltam meg, csak mégse működik. De mindegy feltöltöm valahová...
2012. jún. 10. 17:29
 8/10 A kérdező kommentje:

itt a link: A második, dolgozó elnevezésű lapon van a cucc.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 10. 17:37
 9/10 coopper ***** válasza:

Szia.


A következő képlet nekem dolgozik :

=FKERES("Földvári ";C4:F89;4;HAMIS)


Arra figyelj, hogy a Vezetéknevek végén mindehnol van egy szóköz ezt a kereséshez is be kell irni, tehát nem "Földvári" hanem "Földvári "


Sok sikert.

Üdv.

2012. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Sokat segítettél!
2012. jún. 10. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!