Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vetett árnyékot/hátteret hogy...

Vetett árnyékot/hátteret hogy tudom eltüntetni az asztal ikonjai alól?

Figyelt kérdés
Úgy lett kék az egész, hogy word dokumentumból mentettem ki egy képet és csinált belőle egy desktop ikont...
2012. jún. 12. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Vetett árnyék eltüntetése az ikon alatt:


jobb klikk a sajátgépen, majd tulajdonságok.

Speciális/beállítások/vizuális hatások


Itt keresd meg a listában a "Vetett árnyék az asztal ikoncímkéin" opciót, és pipáld ki.

Ez eltünteti a színt az ikon szövege alól.

2012. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Vezérlőpult - Rendszer - Speciális rendszerbeállítások - Speciális fül - Teljesítmény beállítások - Vizuális hatások - Vetett árnyék az asztal ikoncímkéin.


Előtte nézd meg, hogy be van-e pipálva. Vedd ki a pipát és eltűnnek az árnyékok.

2012. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nono, ki kell pipálni, tehát a jelölőnégyzetben pipa legyen.
2012. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

már próbáltam és nem segít :(


az a baj, hogy egy kimásolt kép miatt lett ilyen és gyanítom nem egyszerű a megoldás...

2012. jún. 12. 12:02
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha az ikon szövege alatti háttérszínt akarod eltüntetni, akkor a fentebb leírt módszer a megoldás. Ez csak akkor nem működik, ha vezérlópultban a kisegítő lehetőségeknél a kontrasztos megjelenítés be van kapcsolva.


Ha az ikon képét akarod megváltoztatni, akkor csinálsz mondjuk egy 48x48 pixeles bmp képet, és a kiterjesztését átírod ico-ra. kattints utána jobb egér gombbal az ikonra, majd tulajdonságok, itt ikoncsere.


Egy már meglévő képből is készíthetsz ikont, bármely képszerkesztő ami képes *.ico formátumba menteni, megcsinálja. Lehetőleg azért 256x256 pixelnél ne legyen nagyobb a kép.

2012. jún. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Megnéztem és nekem akkor van árnyék ha a pipa benne van (Win7Prof 64bit).

A kérdező pedig eltüntetni szeretné. A pipát ki kell venni ha el szeretnéd tüntetni.

2012. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én XP verziót írtam, ráadásul a kérdés sem pontos, mert a vetett árnyék és háttér két külön dolog.


XP-nél ha a vetett árnyékot akarja eltűntetni akkor pipa ki, ha a szöveg alatti háttérszínt, akkor pedig pipa be a vetett árnyékhoz.


Én úgy vettem ki a kérdésből, hogy a asztali ikon szövegének háttérszínét szeretné eltűntetni.

2012. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

egyébként ugyanazt írjuk, csak a kérdésből nem derül ki egyértelműen, hogy most a vetett árnyékot, vagy a hatteret akarja eltűntetni a kérdező :)

Te a vetett árnyék eltűntetésére válaszoltál, én meg tulajdonképpen a háttér eltűntetésére.

2012. jún. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítok: kék színű a az ikon alatti szöveg háttere. Mintha kijelöltem volna az ikonokat.
2012. jún. 13. 11:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor a vetett árnyékhoz pipa be
2012. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!