Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gépem lassan de biztosan...

A gépem lassan de biztosan lassul, pedig mindent megtettem ez ellen! Mit tehetek még?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár közepén vettem egy viszonylag jól felszerelt gépet, otthoni használatra. Link a hardverekről (ez azóta változatlan!)

[link]

Windows 7 Ultimate fut rajta (32bites). Azóta, mióta használatba vettem, folyamatos lassulást tapasztalok. Mára odáig fajultak a dolgok, hogy amikor elindítom a böngészőmet, és rámegyek egy oldalra, lefagy, és kb. 20mp után elindul minden, és megnyíllik az oldal. Ugyan ez van pl. sajátgép megnyitásakor is, kb. 10mp-t kell várni hogy megnyílljon, és ha gyorsan megyek rá valamire, rövidebb időre le is fagy (megáll az egér is, nem mozgatható...).

Én mindent megtettem ez ellen:

-Már megvétel óta használok CCleanert, szépen beállítva, böngészőkben csak a jelszavakat őrzi meg, és egyéb alkalmazásoknál is testreszabtam, és a registry-t is gyakran tisztítom vele. (előtöltési adatot nem törlök, ez nem lehet a lassulás oka!)

-msconfig-ban letiltottam az automatikus indulást minden olyan alkalmazáson, aminek általam felismerhető neve volt. Semmi olyat nem tiltottam le, ami zavarhatná a rendszert (pl. driverek...)

-ezek mellett hardveresen is végzek karbantartást, épp 1 hónapja fújtam le utoljára az egész gépet kompresszorral, persze csak azután, miután utána néztem hogy kb. mekkora nyomást bír ki.

-felszereltem 2 ventilátort is a gép oldalára, a levegő áramlása is ki van alakítva (VGA alatt be, hátul ki)


Egyenlőre ennyit tudtam leírni, ha van még kérdés, akkor írjátok le.



2012. jún. 15. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
akármennyire is karbantartod 1 éves windowst már érdemes újra telepíteni
2012. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Erre a megoldás: win reinstall.


És szerintem ne Win 7 ultimate-et rakják fel, ugyanis az fölösleges. A Home Premium gyorsabb otthoni felhasználásra, ugyanis sok, átlagembernek fölösleges funkció, folyamat van benne, amire neked semmi szükséged nincs.


Úgyhogy szépen rakd újra a gépet,és azzal megoldódnak a gondok :) A CCleaner se szed le mindent, sok driver, maradványprogram minden egyéb ottmarad akkor is, ha te úgy gondolod, hogy jól töröltél. Adatot lemented, és reinstall.


Meg amúgy én szerintem jobban járnál, ha vennél még +2GB ram-ot, és felraknál egy 64 bites rendszert inkább :)

2012. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hopp, de most látom, hogy 2x2GB ram van benne.


Ez esetben alap a 64 bites rendszer telepítése :) Rakj fel egy Win7 Home premium 64 bit-et.


Sokkal jobban fog üzemelni a gépezet :)

2012. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző hozzászólóval.
2012. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezzel az ötlettel csak az a bajom, hogy lehetséges hogy lesz pár funkció, ami kéne, de nincs. Használom játékra, netezésre, és a nyáron tanulok javat, tehát programozásra is. A 64bit az tuti, mert 4gb ram +512mb vga -val már most sem bír, sajátgépre jobbklik és csak 3,25Gb ramot ír ki. Majd utánnanézek a home premium és ultimate különbségeinek, mert tudom hogy vannak erről táblázatok.

Köszi az értelmes válaszokat ! :D

2012. jún. 15. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Figyelembe véve, hogy mennyire használod ki a gépet (tudásszintből kiindulva) kétlem, hogy bármi olyan lenne az Ultimate-ben, amire neked szükséged lenne :) A home játékra, netezésre, mindennapi használatra van. Vagyis arra, amit írtál :)
2012. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké, akkor ez megbeszélve :) esetleg van mód arra, hogy a jelenlegi rendszeremet felgyorsítsam ? Tegnap búcsút vettem 10-15 teljesen fölöslegesen telepített programtól, de semmi extra sem történt. Ezen kívül tudnátok még ajánlani valamit ?
2012. jún. 15. 22:55
 8/10 A kérdező kommentje:

Még valami eszembe jutott: ha meglessz a reinstall, mikkel tudnám majd megakadályozni/késleltetni ezt a lassulási folyamatot ?

Szintén ehhez kapcsolódik: minden nagyobb méretű programot a D jelű meghajtóra mentek, ami független az oprendszertől (ezt most úgy értettem, hogy nem erre van telepítve a windows). Ezek a programok és játékok újratelepítés nélkül fognak futni 64bites rendszeren is ?

2012. jún. 15. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg újra kell telepítened őket, bár nem feltétlenül mindent - de aminek szüksége van registry fájlokra, azok nem fognak menni, újra kell őket rakni.


(Alternatív megoldás, hogy lementegeted az adott programhoz szükséges registry bejegyzéseket, de az eléggé pepecselős meló, és néha tovább tart, mint újrarakni a programot :D)

2012. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok a registryben babrálni, még sohasem tettem ilyet, és nem is fogok, mert félek tőle. Inkább a lementem az összes profil adatot az adott játéknál, és reinstall...
2012. jún. 16. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!