Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A MeeGo operációs rendszeremet...

A MeeGo operációs rendszeremet a netbook-omon lejelszavaztam, amit ügyesen elfelejtettem (nem, nem írtam föl. ). Tehát a bejelentkezési jelszót szeretném visszaállítani. Tud ebben valaki segíteni? Vagy ez halott ügy - ilyet is olvastam.

Figyelt kérdés

ASUS Eee PC x101-esem van, MeeGo 1,1-es van rajta.

Ha van valakinek ötlete, egy értelmes, kezdő linux-osnak megfelelő leírást adjon, ha lehet, előre is köszi!



#elfelejtett jelszó #MeeGo #user's password recovery #felhasználói jelszó helyreállítás
2012. jún. 23. 22:59
 1/3 anonim válasza:
Ha a bejelentkeztető felületen nincsen utalás a jelszó cseréjére, akkor felhasználói felületen kívül nincsen lehetőség a megváltoztatásra.
2012. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Akkor OS újratelepítéssel küszöbölheted ki a problémádat.
2012. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van pár megoldásféle a neten, pl. ez itt:


"Turn on your PC and keep tapping alt+s.

You should then see a screen with all your kernels. Select the kernel at the top and hit [TAB].

You'll now see a terminal like screen with some text. Just hit [space] then [1] and finally [enter].

You'll now see another terminal like screen. Type [passwd] hit [enter]

enter the password you want for your root account. (you will be asked twice)

finally type reboot


You have just reset your root password. Now we need to reset the your user password (the one you use to login)


[link]

Next based off the link above


Wait until you get to your login screen

At your login screen press [ALT]+[TAB]+[right arrow key]

you will now see ANOTHER terminal like screen asking for your login.

type root then hit [enter]

now type in the password you entered in the process above.

next type passwd [your username] and hit [enter]

next type in the password you want to use for your login. best to keep it simple

you will be asked a second time to enter the password you want

type reboot (your new user password should work now on the login screen)

This might be a newb issue, but I put the solution that worked for me just in case. If anyone knows an easier way please let me know."


Hát nálam idáig működött: ""Turn on your PC and keep tapping alt+s.

You should then see a screen with all your kernels. Select the kernel at the top and hit [TAB].", a következő lépéstől már nem csinálta, amiket leírtak...


Valaki, esetleg jobb ötlettel?

2012. jún. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!