Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ könyv + compilert írna...

C++ könyv + compilert írna valaki? Valami igényesebbet

Figyelt kérdés

Valamicskét már tudok az alapokból, ezt úgy értsétek, hogy az első pár óra a 24 órás könyvből... Valami olyasmi compiler kéne, ami már akkor észreveszi a tipikus hibákat, mikor beírod a sort (pl pontosvesszőt nem raktam ki)

A könyvben legyenek benne az alapok, meg az ilyenek.

Amúgy szerintetek úgy jól lehet gyakorolni a nyelvet, hogy mondjuk írok egy snake, vagy kőpapírolló, vagy mondjuk egy super mario játékot?

És ha már NAGYJÁBÓL elsajátítottam a nyelvet, MELLETTE milyen másikat érdemes még elkezdeni?



#Gyurcsány Ferenc #gyémánt alakú mellbimbók #Facebookot meghekkelték
2012. máj. 30. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ami neked kell azt nem compilernek, hanem fejlesztő környezetnek hívják.

Próbáld ki mondjuk a Code::Blocks-ot.

(De a nagyobb mérető, mingw-set szedd le, mert abban van fordító is.)

2012. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kulcsszavak hatalmasak, köszönöm!

Igen, jól lehet gyakorolni kisebb játékokkal a nyelvet, mellette még esetleg tanulhatsz Javat, phpt, C# esetleg.

2012. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, azt a compilert meg elírtam :D
2012. máj. 30. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ha "nagyjából elsajátítom" majd a C++-ot, akkor OpenGL-t, vagy DirectX-et fogok hozzá tanulni, mellette C#-ban Console programokat írok, mert suliban ezt kell.

A programozási logikát - ami szerintem fontosabb, minthogy milyen nyelven kódolsz- életed végéig sajátíthatod nyelvtől függetlenül.


Szerintem ha nem webprogramozó akarsz lenni, akkor php-t ne tanulj, inkább Java vagy C#, de mindegy mibe vágsz bele, biztosan tanulsz új dolgokat.


Elég sok ilyen kérdés van egyébként ahol könyveket ajánlanak a válaszolók.

Kezdd a "Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt" könyvvel - amibe szerintem túl hosszan és túl hamar tették bele a mutatók használatát - , utána pedig "Bjarne Stroustrup C++" könyvvel folytasd, utána már csak gyakorlás, neten kutatás, és önszorgalom hozza meg a várt eredményeket.

2012. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
OpenGL-t és DirectX-et tanulni? Nem mondom, hogy hülyeség, de max hobbinak. Igen kevés helyen foglalkoznak velük. A programozás logika fontos, de ha nem ismersz nyelveket, és azok különlegességeit, akkor eláshatod magad, hiába van meg a logika. A logika az alap, hogy legyen. Mind1 honnan tanulod meg az alapokat, de utána gyakorolj amennyit csak lehet, és azzal fogsz fejlődni. Ha elakadsz a net segít, az az igazi tanulás, ha magad jössz rá.
2012. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a Bloodshead Dev C++ -ot ajánlom, kezdésnek egyszerűen használhatő feljesztői környezet, nem túl nagy méretű, és jól működik (4.9.9.2 verziója van meg nekem.)

A könyveknél az előttem szólóhoz tudok csatlakozni.

2012. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Microsoft Visual Studio C++ Express kiadás

vagy Netbeans MinGW fordítóval

akármelyik újabb verzióval

2012. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Windowsra egyértelműen Visual Studio. Cross-platform környezetben Eclipse CDT. Ez nálam jobban bevált mint a Cdoe::Blocks.

(fejlettebb autocompletion, syntax-highlighting stb.)

2012. jún. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!