Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miben különbözik a Hackintosh...

Miben különbözik a Hackintosh és a Macintosh?

Figyelt kérdés
Windows 7-et használok ,de már egyre tobb embertol hallom, hogy a MacOS oda-vissza veri. Nem túlzottan értem ,de már rá szántam magam ,hogy akkor én is váltok. Mivel egy Apple macbook-ra nem telik ,így úgy gondoltam ,hogy hackintosh-t telepítem fel(tudtommal macintosh-t nem lehet). Mi a kulonbség a ketto kozott?

2012. jún. 24. 17:44
1 2
 1/12 Argloss ***** válasza:
100%

Ha nem apple gépre telepíted a MAC OS-t, akkor beszélünk Hackintosh-ról, de mivel a MacOS nagyon optimalizált rendszer, ezért nem feltétlenül fogod tudni felrakni a te gépedre. De ennek nyilván utána kell majd olvasnod az interneten.

Viszont ha áttérsz egy új rendszerre akkor tudnod kell, hogy a jelenlegi programjaid nagy részét elfelejtheted, valamint a MacOS rendszerre nem jók a Windows-os játékok sem és az alap kezelése is szokatlan lesz eleinte. Bizonyos dolgokra tényleg jobb, de nem egy csoda az sem...

2012. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen a Hackintos, mint a neve is sugallja, egy bizonyos mértékben módosított MacOSX. Igazából nagyon jó rendszer, csak az a baj vele, hogy nem PC-re tervezték, ezért sokszor előfordulhatnak, és elő is fordulnak kompatibilitási hibák, amiket (bár rég nem használok ilyet) az én időmben ugyan csinálgattak "készítők", de nekem 2 hétbe telt, mire sikerült úgy összelegózni, hogy minden működött rajta. Attól kezdve, hogy a SP2 csatlakozót nem ismerte fel, az akkori videókártya driverjéig, ami miatt kextfájlokat kellett baszkurálni napokig, hogy egy beállítás működjön.

Illetve a Hackintost annyira nem felhasználóbarát akkor sem, ha már működőképes rendszered van. Nem szabad elfelejteni, hogy ez attól még egy PC, és a kompatibilitás mindig instabil lesz.

Az, hogy oda-vissza veri, egy relatív dolog. Kezdjük ott, hogy a Macet nem játékra tervezték. Ez egy elég megbízható rendszer, amit komoly cégek használtak eddig. Ugyan az utóbbi években sokkal felkapottabb lett, és próbálják a vevőkört szélesíteni, de én még mindig úgy gondolom, hogy ha nem munkára kell, csak rajkodni, akkor teljesen feleslegesen dob ki az ember 3-400ezer jó Magyar forintot, ráadásul ( nem irígykedem, nekem bőven jó a saját cuccom ), szerintem ez még szánalmas is, hogy 12-14 éves forma gyerekek ilyennel rohangálnak.

Tehát összefoglalva, ha szeretnél egy új, szép rendszert, akkor kipróbálhatod, de készülj fel rá, hogy lesz pár kellemetlen perced is vele. Úgy emlékszem, hogy [link] fórumot használtam anno. Akkor rendes emberek voltak ott, akik segítőkészek és barátságosak.


Remélem kielégítettem a kérdésedet.

2012. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy számítógépzseni ,de úgy akarom megoldani ,hogy csinálok új partíciót és akkor arra telepítem az op.rendszert és akkor win7 is megmarad és lesz új is. De lehet olyat ,hogy mindig azt az op.rendszert indítom ,amelyiket használni akarom?
2012. jún. 24. 21:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt el is felejtettem kiemelni. Ugye ez egy kényes dolog. Én pl Linuxot használok, ott van egy GRUB nevű "segédprogram" amivel a partíciók közül lehet választani. Elméletileg windowsban is lehet ilyen bootloadert varázsolni valahogy, de őszintén szólva ezt nem ismerem.

Viszont, ha jól emlékszem itt is vannak olyan gondok, hogy mit raksz fel hamarabb, és az automatikusan kilövi a másikat, ha nincs beállítva rendesen.

Én régen Acronis Boot Managert használtam, ha jól emlékszem, ez jól tudta kezelni a Hackintosh és Windows partíciót. Ezt (vagy mást, amiben megbízol) tedd fel mindenképpen a Win-es partícióra, mielőtt bármit is bűvészkedsz.

2012. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Asszem inkább hagyom az egészet, mert láttam egy videót ,amiben az "iboot.iso" cd után beraktott egy original mac cd-t. Nekem pedig olyanom nincs. Vagy az nem is kell? :) :D
2012. jún. 24. 21:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként koszonom a válaszokat ,nagyon sokat segítettek.
2012. jún. 24. 21:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá eredeti lemez. Csak annyi a lényeg, hogy bootolható formában írd ki a Hackintosht.
2012. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagyis? .iso?
2012. jún. 25. 13:05
 9/12 A kérdező kommentje:
2012. jún. 25. 13:06
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahogy látom te ehhez értesz. Le tudnád nekem írni a lépéseket (mit kell letolteni ,mikor mit kell csinálni)? Nagyon megkoszonném :)) Persze csak ,ha akarod és van idod,kedved. :)
2012. jún. 25. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!