Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot ajánlotok...

Milyen programot ajánlotok elektromos gitár erősítőnek?

Figyelt kérdés

Nem egy erőmű a gépem, de szeretnék rajta keresztül játszani, mert van erősítőm, de nincsenek rajta effektek meg semmi ilyesmi. Szóval mit ajánlotok erre a konfigurációra:

CPU: 1300 Mhz

RAM: 512 Mb

Hang kártya: Crystal SoundFusion (ha jól tudom van rajta ASIO, de ehhez nem értek úgyhogy ebben is jöhet lámpa kapcsolás)



2012. júl. 4. 17:03
 1/8 anonim válasza:
Program mint erősítő? Ilyenről nem tudok de szerintem torzítóra gondolsz abból a Guitar FX box 3 vagy a 2.6os verzió. A többi verzió se rossz de nekem ezek jöttek be talán a 2.6 a legjobb.
2012. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Guitar Rig

AmpliTube


Latency ellen: ASIO4All

2012. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én az AmpliTube 3-at ajánlom. Szerintem lényegesen jobb a hangja. Viszont a guitar rigbe talán több effekt van, de ampliba is van bőven.. Amplitube-ban nem fogsz csalódni szerintem.


Ha gondolod segíthetek, hogy hogyan kell összekötni gépet gitárral lépésről-lépésre és asio-t használni/beállítani meg ilyenek. Már más is kérdezte és elküldhetem neked is azt az üzit amint neki írtam, bár ott nem volt alapból asio a kártyához.


A géped tényleg elég gyenge, ez probléma lehet, de talán elbírja. A kártyád alaplapi? Asio szerintem nincs rajta, de alig találtam neten infót róla úgy, hogy lehet tévedek.

2012. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Utolsónak:

Alaphelyzet: van egy kezdő elektromos gitár pakkom, most "szervizben" van, de pár nap és megjön. Az erősítője nem túl jó, ezért akartam/akarom ezt az egészet.

Úgy próbálgatom addig is a dolgokat, hogy van egy profi mikrofonom, egy akusztikus gitárom, és egy csendes szobám.

Mindezeket bekötöttem a PC vonalbemenetébe :), és kipróbáltam a Cubase+AmpliTube-t (mert az AmpliTube magában gerjed), a Guitar Rig-et, a Guitar Fx-et.

Ezekből a Guitar Fx volt a legjobb, mert nem volt szinte késés, csak kb. 2 ms.

A segítségedet elfogadnám, mert nagyon ködös ez az ASIO.


Ui: Nem tudom mi az az ASIO pontosan, de ha rákötök a vonalbemenetre, mindegy mi van megnyitva hallom a mikrofon hangját a hangszórókon.

2012. júl. 5. 17:19
 5/8 A kérdező kommentje:
A Guitar Fx megkukult :/
2012. júl. 5. 17:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Sikerült az AmpliTube-t megcsinálni csak még egy kicsit késik.
2012. júl. 5. 17:37
 7/8 anonim válasza:

Az Amplitube nem gerjed. Az egy program. A gitárod, erősítőd meg a mikrofonod gerjed max. Nálam semmi ilyen nem szokott lenni.


Az asio driver azt csinálja, hogy amikor elindítod, a hangkártyába érkező jelet szinte közvetlenül az asiot használó programba irányítja, így nem kell a windowsba össze vissza feleslegesen keringenie a jelnek, ezért drasztikusan lecsökkenti a késést. Ha 2ms a késés, akkor tényleg van benne gyári asio vagy már fent van a gépeden az asio4all driver.


Indítsd el külön az Amplitubot és ott Settings/Audio Midi setup. Itt legfelül tudod állítani a drivert. Ha ott az ASio, akkor tényleg van a gépeden és azt kell kiválasztani. Katt a Buffer size-nál a Panel-re és ott elő jön az ASio beállítása. Minden asionál máshogy néz ki ez az ablak, de a buffer méretét mindegyiken lehet állítani. Egyszerűen akkorára állítsd, hogy ne halld a késést. Ökölszabály, hogy a ki és bementi késének együtt 20ms vagy annál kisebbnek kell lennie, mert azt már nem igazán hallja az ember.


Üzentbe elküldöm amit másnak írtam, hátha segít valamit. Nem írom át úgy, hogy vedd figyelmen kívül, ha valami nem érdekel benne, ha meg nem tiszta valami vagy hiányos, akkor szólj aztán leírom amit tudok. Elég szájbarágósan van leírva és asio4all nem pedig gyári asio-ról van benne szó.

2012. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet, sikerült megoldani. :)
2012. júl. 6. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!