Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen képszerkesztővel lehet...

Milyen képszerkesztővel lehet panorámaképet csinálni?

Figyelt kérdés

Készítettem egy kilátóról körbe, minden irányba egy-egy képet, és ezeket kellene panorámaképpé összeszerkeszteni (lehetőleg automatikusan).

Még mielőtt kérdeznétek, a fényképezővel csak 3 képből lehet panorámaképet készíteni, ami kevés lett volna.


2012. júl. 6. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A minden irányt ugye nem úgy értetted, hogy minden égtáj felől 1 kép?


Ha nincs átfedés (legalább 10%) a képek között, akkor nem lesz olyan program, ami neked összeilleszti.


Ha a képek a feltételnek eleget tesznek, akkor az Arcsoft Panorama Maker, Photoshop, de talán a Gimp is képes rá, XnView-ban is láttam ilyen opciót.

2012. júl. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás a panoráma fej használata, így legalább normális eredményt érhetsz el.

http://www.youtube.com/watch?v=V6-vyHU94Gs

Mi a cégünknél mindenféle olcsó megoldással próbálkoztunk már, de korrekt panorámát csak ilyen eszközzel lehet készíteni, ezért mi is ilyet használunk.

2012. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Programot kértem, nem hardvert, nekem csak saját szórakozásra kell.

Amúgy 8 kép van, a kilátókorlátra tettem a gépet, tehát minimális eltéréssel egy szintben is vannak a képek. Közben keresgéltem én is, eddig a Panorama Factory tűnik a legjobbnak.

Az ArcSoft Panoramna Maker a honlapja alapján jónak tűnik, megnézem majd azt is, kösz.

2012. júl. 7. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!