Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jedi Academy. Mi lehet a...

Jedi Academy. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Nem akar működni a Jedi Academy. Eddig XP-n ment, de váltottam Win7-re és már nem működik. Radeon 9250es videokártyám van. Ezt a hibaüzenetet írja ki:

GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem


2012. júl. 7. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Fel kéne telepíteni a videokártyához a drivert.
2012. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
fel van téve, frissítve is ma volt
2012. júl. 7. 12:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne hazudj. Windows 7-re nincs driver a Radeon 9250-hez. Nem támogatott.
2012. júl. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Letöltöd a 6.11-es XP drivert, kicsomagolod, és eszközkezelőből erőszakkal rátelepíted. Csak úgy fog működni, hagyományosan telepítve vagy Windows Update-ről nem.


[link]



12:31-es: Ha nem értesz hozzá, akkor miért csinálsz úgy, mintha értenél?

2012. júl. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Shader model 1.1-es kártyákat nem támogat a Windows 7 driver modellje, minimum 2-es kell, és hiába erőszakolod bele az XP-s drivert, nem fog működni, alapjaiban más a driver modell. De legalább ne pofáznál nekem, ha hülye vagy.
2012. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13:46: Egy szóval sem mondtam, hogy WDDM drivert rakjon rá. Azt írtam, hogy XP-set. Talán tudsz olvasni, próbáld meg értelmezni újra. A Windows 7 támogatja a WDM modellt, és Jedi Academy OpenGL 1.1-es, vagy még annál is régebbi, bőven elég neki a WDM driver. Amiről te """""beszélsz""""", az a WDDM driver, ami kell az Aero-hoz, DX10/11-hez és efféle fícsörökhöz, de egy 10 éves OpenGL játék futtatásához nem. A stílusodat meg legyél szíves visszafogni, most nem a tanyán vagy.
2012. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak ki kell menjek a tanyára, ha hozzád akarok szólni. A technikád, ami alapján megetetnél egy XP-s drivert a Windows 7-tel, nem működik. Ajánlom, próbáld ki. Hiába van meg benne ugyanaz a feature, ami egy 7-es driverben, az egész modell más. Egyszerűen nem megy. Érted? Do you understand? Capiche?
2012. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Csináltam már, képzeld, működik. Ennyi. A többi rizsa, a fogalmazásból meg látszik, hogy meg se értetted, amit leírtam. Nincs benne a WDM driverben "ugyanaz a feature, ami egy 7-es driverben", teljesen más architektúra. A lényeg az, hogy a Windows 7-ben van egyfajta fallback mód, és ha nincs más, jobb híján megeszi az XP-re írt WDM drivert is. (Nem csak videokártyánál, egyéb hardvernél is, pl. régi SoundBlaster kártyákat is életre lehet kelteni így.) Nem lesz Aero, nem lesznek WDDM fícsörök, de lesz alapszintű DX8/9 és OpenGL gyorsítás 1.1-es shaderrel. Ennyi ahhoz elég, hogy a Jedi Academy fusson, és mindenképpen jobb, mint a jelenleg használt általános VGA driver.
2012. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Se Sounblaster AWE64-gyel, se scannerrel, se webkamerával, se Radeon 9250-essel, se GForce 4-essel nem megy. De azért csak szajkózzad tovább. Maximum annyi történik, hogy úgy indul a Win, mintha safe mode-ban lenne, és ennyi. Már ha egyáltalán hajlandó megenni a drivert.
2012. júl. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Doctor0710 ***** válasza:
Szerintem bőven elég lesz az is, ha WinXP kompatibilitás módban futtatod adminisztrátori jogokkal. HD2450 az ősidőkben működött. A fentebb látható vitát megerősítendő: Ahoz sem volt Win7-es WDDM driver, de az XP-s driver feltelepítésével is tökéletesen működött. Továbbá van egy SoundBlaster Live! 24bit-es hangkártyám is, ami még mindig tökéletesen működik Windows 7-en, soha nem válnék meg tőle, szintén XP-s driverekkel. A stílusodból látszik, hogy nem értessz ezekhez a dolgokhoz, nem tudod logikus érvekkel alátámasztani sem, csak a saját szöveged nyomod, mert az "úgy van".
2012. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!