Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Túl sok memóriát fogyaszt a...

Túl sok memóriát fogyaszt a gépem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy acer laptopot. bekapcsolom és alap állapotban 2-2,4 Gb ram ot használ. 64 bites win 7 van rajta. Az asztali gépünk 1.3 GB ot kb vagy csak 1 et. Igaz azon 32 bit es van, nem tudom ez anyit számítana?

A laptopon 4 Gb ram van, és bekapcsolom az operát megnyitok 4-7 oldalt és már le is fagy pedig elég király kis gép. Nem értem miért



#ascergépmemória
2012. júl. 10. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor telepített rendszerrel kaptad. Telepítsd újra. Nekem úgy nem eszik feleennyi memóriát a 64bites W7, hogy megvan nyitva Firefoxban 10 oldal, közben filmet nézek, és még fut háttérben néhány apróbb program.
2012. júl. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak a laptopon van egy 20 gigás ssd ami elvileg akkor kapszerepet ha sleepmódba rakom akkor rámeni az adatokat és onnan hozza visza amikor bekapcsolom, plusz még egy rejtett partíción van rajta a windows meg acer prógramok azokkal ilyenkor mi van, ehez nem igen értek
2012. júl. 10. 01:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért használ ennyi memóriát, mert a Superfetch lefoglalja, és ez így van jól, olvass utána. Az Opera ökörködésével nem függ össze.
2012. júl. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Windows az alapján használ memóriát, hogy mennyi van a gépben. A 4-ből teljesen reális a 2GB körüli alap használat. Az asztaliban 2-3GB lehet, ha alapból 1.3-at használ fel.

A fagyás nem a kevés memóriától lehet, sokkal inkább hibás vagy hibásan telepített program(ok)tól, driverektől.

2012. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az asztalin is 4 Gb , az asztalin is operát használok.

Hogyan tudom ellentőrizni hogy jól vannak e telepítve a programok?

2012. júl. 10. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig a superfetch, hiába emeled ki újra. Ha nem hiszed, állítsd le a sysmain szolgáltatást, és rögtön látni fogod. Mellesleg rögtön lassabb is lesz a gép miatta.


[link]

2012. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
megértettem és ki is kapcsoltam de nem igazán lett jobb
2012. júl. 12. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!