Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux vs Win7 ti melyiket...

Linux vs Win7 ti melyiket használjátok?

Figyelt kérdés
Magyarázzátok meg hogy miért.
2012. júl. 11. 06:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Win 7 mert több programot irnak rá
2012. júl. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Windows 7 és általában a Windows -> nem kell nagyon érteni hozzá, magától csinálja a legtöbb dolgot, kevésbé hozzáértőknek teljesen megfelelő. Azt vitatnám, hogy több szoftver készül rá, de tény, hogy fizetős szoftverből a legtöbb Windows-os. Játékra csak ez alkalmas, illetve a MacOS korlátozottan. Linux alatt jóval nehezebb játszani, a legtöbb játékprogram nem is megy.


Linux disztribúciók --> elsősorban munkára alkalmas, illetve szerveroldali alkalmazásra. A parancssoros (GUI nélküli) linuxok jóval gyorsabbak a windowsnál vagy a GUI-s linuxoknál, így azokat használják főleg szervereken. Előnye még az is, hogy vírus nem nagyon készül linux támadására, ellenben windows támadására igen sok - pont a népszerűsége miatt.


Mégegy nagyon fontos különbség: a linux szabadforrású operációs rendszer, így kiterjedt közösség dolgozik a fejlesztésén. Ez van aki szerint előny, van aki szerint nem az. Én azt mondom, hogy a sok fejlesztő és a sok disztribúció miatt olyan a linux, amilyen --> gyenge drivertámogatottságú, népszerűtlen.


Ha a linuxot elkezdenék a nagyközönség igényeihez szabni, azt nem lehetne megtenni ingyenes szabad szoftverként. Ezért tart ott az egész, ahol. Mindkét OS-nek megvan a maga alkalmazási területe.

2012. júl. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a Win7-et. Nemrég próbáltam ki a linuxot, számomra hatalmas csalódás volt. Nem felhasználóbarát, nem hardver barát, semmivel sem gyorsabb, sőt. Én személy szerint nem találtam benne semmi pozitívumot. Hatalmas csalódás volt. Nem is próbálkozom vele többet. A Win7 megy magától, működik, csinálja a dolgát, kellően gyors, stb. Nincs vele probléma. Vírus? Ésszel netezek, és nincs gond.
2012. júl. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit csinálsz a gépen, ha mondjuk csak Facebook -ozol, vagy egyéb netes dolgot csinálsz, akkor linux. Ha dolgozol, akkor Windows is jó, de a linux is. Ha csak játszol, akkor Windows. Ha mindegyiket csinálod: Linux. Linux -on nincs vírus. Meg itt a Linux -ot úgy kezelték mint egy önálló OS -t. Ez nem így van, a linux egy kernel, tehát bárki csinálhat linux -ot, ha linux alapokon csinálta. Én linux -ból a Fedora -t, meg az Ubuntu -t használom.
2012. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mivel laptoprol van szó, ezért a játék kilőve (már kilőve) internet, torrent, zene, film amit szoktam csinálni, esetleg skypolok meg msn.
2012. júl. 11. 09:06
 6/15 kovpet ***** válasza:

Linuxot használok. Debiant. Mert ingyen van, szabad, nyílt és működik :)


Időnként megnézek egy Windowst, hogy hol tartanak... hát elég nagy csalódás mindig. Ezért ennyi pénzt adni, furcsa.


#3: A Linux felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait ;) Szerintem kevés időt szántál rá, vagy rosszul közelítetted meg a dolgot.

2012. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

@08:25: Ezerféle linux disztró van szóval attól, hogy egyet kipróbáltál még erős túlzás következtetéseket levonni.



Kérdezú, arra tökéletes lesz egy linux, csak megfelelő disztrót kell keresni.

2012. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Smartguy86 ***** válasza:

A jobbak:

Ubuntu, Kubuntu, Mandriva, Fedora


Ezek mind GUI-val ellátott disztribúciók, vagyis mezei user nyelven "szépek". Nyilván aki minimál linuxot tett fel, vagy Puppy-t, vagy Crunchbang-et, az kicsit meglepődhet, mert az nem "szép".


Kérdező, amiket írsz, azokra bőven jó bármelyik a fent leírtakból. Szvsz Ubuntu a legjobb, de mindenki döntse el maga. Nagyon sok disztribúció van még...

2012. júl. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
08:25-ös vagyok. Az Ubuntu 12-es verzióját raktam fel laptopra. 2Gb ram, 250 HDD 2 magos intel proci,alaplapi vidokártya. Nos az első probléma: nem talált hozzá drivert, így a monitoron a kép életlen volt. Aztán a skype hihetetlenül rossz, és használhatatlan. A web böngészés semmivel sem gyorsabb mint a Win7-en,még a vírusírtó hiánya sem dobja fel. Nem akartam én sem játszani, sem semmi extrát. Ez a gép nem is alkalmas rá. Viszont a mindennapi feldatok elvégzésére is alkalmatan volt nálam a linux Ubuntu. Ezért volt számomra nagy csalódás. Pedig eskü, próbáltam barátkozni vele. De feladtam, mert amint egy problémát megoldottam, 10 másik lett. Legyalultam, és visszaraktam a Win7-et. Ezzel semmi gond. Az ingyenesség pedig elég relatív ebben a kérdésben...mint tudjuk.
2012. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kovpet ***** válasza:

"mert amint egy problémát megoldottam, 10 másik lett"


Na igen, Linux alatt vannak ilyenek. Ha nem szereted piszkálni a rendszert, akkor tényleg nem való neked a Linux. Ellenben ha egyszer megcsinálod jóra, akkor nem romlik el :)


Az ingyenesség meg hogy lenne relatív? Ezt nem értem. A Linux(ok nagy része) ingyen letölthető és használható. Otthon is és vállalati szintes is. A Windows meg egy kereskedelmi termék, tízezrekbe fáj a legbutább verzió is, szerver esetén meg a csillagos ég a határ.

2012. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!