Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux vs Win7 ti melyiket...

Linux vs Win7 ti melyiket használjátok?

Figyelt kérdés
Magyarázzátok meg hogy miért.
2012. júl. 11. 06:23
1 2
 11/15 kovpet ***** válasza:

A konkrét bajokhoz:

"nem talált hozzá drivert"

Ki? Meglepődnék, ha az alaplapi cuccodhoz nem lenne driver pont egy Ubuntuban, de Windows alatt is neked kell letöltened a drivert, nem? :) Valamit elszúrtál. Rossz frekivel hajtotta az X a monitort szerintem, de ez csak tipp. Vagy rossz felbontásba tette.


"Aztán a skype hihetetlenül rossz" A Skype egy teljesen független, kommerciális cég terméke. Ha szart gyártalan, azt ne írd már a Linux számlájára légyszi :)


"A web böngészés semmivel sem gyorsabb mint a Win7-en"

Gondolom ugyan azzal a Fitefoxszal toltad. Mitől lenne észrevehetően gyorsabb itt mint ott? :)


"Viszont a mindennapi feldatok elvégzésére is alkalmatan volt nálam a linux Ubuntu."

Fenntartom, valamit nagyon elszúrtál. Értelmes embernek látszol, elhiszem, hogy érdekelt és azt is, hogy így csalódás lehetett. Nem is meglepő, nekem is az lett volna. Kíváncsi lennék, hogy mi lehetett az oka ennek, mert én vagy 10-15 éve nem is bootoltam Windowst (már rég nincs is), mert kifejezetten kényelmesebb nekem a Linux használata. Neked meg full használhatatlan volt. Valami biztos rossz volt és -Linuxos tapasztalat híján- nem tűnt fel.

2012. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én csak a személyes tapasztalataimat írtam meg az Ubuntuval kapcsolatban. Mivel ez is volt a kérdés. Nem fikázom a linuxot. Nekem nem jött be különböző problémák miatt. Én nem szeretném a napjaimat azzal tölteni, hogy problémákat oldok meg, hogy használni tudjam a gépem. Szóval az, hogy nekem nem jött be , attól még másnak lehet használható alternatíva. És az ingyenesség azért relatív, mert minden második ezzel foglalkozó weboldalon le lehet tölteni bármelyik Windows változatot. Igen, tudom. Illegális, és fúj, meg jaj... De szerintem ezt mindeni lesz@rja. Mégegyszer a kérdésre válaszolva: Én a Windows-t használom, mert ez "kényelmesebb". És számomra használhatóbb.
2012. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kovpet ***** válasza:
Értem, csak rá szerettem volna jönni, hogy mi lehetett a baj nálad. Ez amúgy is kapcsolódik az eredeti kérdéshez, mert ebből látja a kérdező, hogy bár jó a Linux, de nem egy egydélutános projekt rá átállni azért :)
2012. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Őszintén? Nem tudom mi volt a baj. Mielőtt felraktam volna, "felkészültem belőle". Sok dolgot elolvastam, és az alap dolgokkal tisztában is voltam. Aztán jöttek a problémák, és fél napom azzal ment el, hogy használhatóvá tegyem a rendszert. Mikor azokat megoldottam, akkor jöttek újabbak. Nem úgy működtek a dolgok, ahogy szerettem volna, bár ez betudható a tapasztalatlanságomnak is. De egy átlag felhasználónak hamar elege lesz ezekből. Én azt tudom javasolni a kérdezőnek, hogy vagy virtuális gépre, vagy a Win7 mellé rakja fel. Próbálja ki ő is, aztán döntsön. Én már túl vagyok ezen. Ezt próbáltam leírni. És valóban, nem egynapos projekt lesz az átállás.
2012. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Tegnap egy éves pacard bell laptopra raktam linux mint9 xfce-t.

Semmit nem kell csinálni a telepítéskor:

-időzóna megadása

-billentyűzet beállítása

-particionálás

-wi-fi kód megadása

Aztán kész!

Nem kell driver, beállítás meg semmi kutyafüle....

Aztán a legnagyobb dolog a telepítés után a frissítés, ami egy kattintás!!!!

Szóval egy olyan ember, aki nem ért hozzá az is telepítheti és használhatja.Mert a kedvesem nem igazán pc zseni.

Egy évig használt egy ubuntu-t (hozzányúlás nélkül), amit egy xp előzött meg nála az asztali pc-n (kb havonta telepítettem neki).

Azóta odaadta a nővérének a pc-t és a mai napig sz@rakodnak az xp-vel és telepítgetik állandóan.

De ha nem cseszik el a linux-ot, akkor soha többet nem fogunk win-t használni.

2012. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!