Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 / hol van részletes...

Windows 7 / hol van részletes hang kontrolpanel (mixer)? Netes telefonálási probléma!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem rendelkezem win 7 -tel, hanem csak linuxot van lehetőségem használni, azonban neten át telefonálni szeretnék egy kezdo win 7 felhasználóval. Hogyan segitsek neki megtalálnia a hang kontrolpaneljét? Nem ismerem a win 7-et, csak a win XP-t, amivel állítólag szerencsére sok az átfedés, hasonolóság.


Azért arra gyanakszom, hogy csak én hallom őt neten hanghívásnál ("telefonálásnál"), ő meg engem nem, mert esélyes, hogy valamelyik kimenő hangsávja némítva, vagy halkítva van. Ő nagyon kevésé ért a számítógépekhez, épp csak telepíteni tud egyszerűbb programokat, de hibamegoldásra nem nagyon képes még.


Zenét tud hallgatni gépén ,tehát legalább az egyik kimenő hangsávja szól. Amikor próbálkozunk, a zenét ki szokta kapcsolni nála, de nem hall engem, amikor mikrofonomba beszélek, csak én őt.


Ami miatt valamelyik kimenő hangsávja gátlására, némítására, halkra helyezett mivoltára gyanakszom, az az, hogy TÖBBFÉLE NETEN ÁT VALÓ TELEFONÁLÓ LEHETŐSÉGET, ALKALMAZÁST MÁR KIPRÓBÁLTUNK, UGYANAZ AZ EREDMÉNY SAJNOS: mindig csak én hallom őt, ő engem nem, ráadásul linuxomon mindenféle módon állítgattam a hang kontrolpanelemet, Gnome Alsa Mixer -ben:

a némításaim levéve, azaz mennie kell ettől a hangnak tőlem őfelé, a hangsávokat egyharmadoson is próbáltam, és feljebb is, a MIC választó hol bekapcsolva, hol ki, a mikrofon boost plusz hangerőt is probáltam bekapcsolva, kikapcsolva, A FEJHALLGATÓMBAN HALLOM MAGAM, AMIKOR MIKROFONOMBA BESZÉLEK, a mikrofonom fizikailag jó, pár éve volt windows-om ugyanezen a PC-men, ugyanilyen hardver konfiggal, ugyanezen mikrofonnal, de túl régi a gépem és a biztonsági rendszer a frissitéskor újabb hardvert kér, ami egyelore nekem nincs. Ezért nem windows -ozhatok, pedig azon mukodott más user -rel a telefonálás skype -n és msn-en is, anno.


Eddig amin teszteltük a netes telót vele:


- skype


- google chat -re telepített hanghívás


- nálam pidgin, nála msn (nálam nem engedte a hangfunkciót)


- nálam pidgin, nála is (őnála még csak menüpontban sem jelent meg a hangbeállítás lehetősége, nálam legalább szürkével, kiválaszthatatlanul látható)



#hang #linux #Windows 7 #mixer #telefonálás #kontroll panel #hangkontroll #hang kontroll panel #internet telefonálás
2012. júl. 13. 09:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha zenét tud hallgatni, akkor minden egyébnek is szólnia kell, a windows nem csinál mindennek külön hangsávot. Van egy stereo mix nevezetű, és abba ömleszti az összes kimenő hangot. Magyarul a probléma a te oldaladon van.
2012. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!