Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van valakinek valami tippje,...

Van valakinek valami tippje, hogyan tudnám helyreállítani a sérült word fájlomat?

Figyelt kérdés
Nem nyitja meg a Word,mert sérült. Fontos, 20 oldalas anyag lenne benne,amit nem akarok újragépelni. (fordítás,tehát nem csak annyi, hogy begépelem, újra is kellene fordítanom)

2012. júl. 15. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
LibreOffice-szal próbáld meg!
2012. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha publikus a tartalma akkor töltsd fel valahova és megpróbálom.
2012. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Libre Office -t nem tettem fel. Találtam egy szöveghelyreállító konvertert,ami hálistennek úgy tünik, megmentette a szöveg azon részét, ami elveszett,igaz nem tudtam visszahozni táblázati formátumban, csak össze vissza folyószövegként, ezért pár órám el fog menni az ide-oda másolgatással,de ez van... tanulópénz... bár ha nincs itt Szombathelyen tegnap este a vihar,akkor nem kapcsolom ki ilyen pánikszerüen a gépet(pedig mentettem,és utána azonnal le is kapcsoltam a gépet,de ezek szerint így is arra elég volt a vihar, hogy tönkretegye)
2012. júl. 15. 10:49
 4/10 A kérdező kommentje:
pontosan 7 oldal sűrűn telegépelt táblázatos szöveg veszett úgy oda, hogy csak folyószövegben tudtam visszanyerni... most másolgathatok az oszlopok között...
2012. júl. 15. 10:51
 5/10 A kérdező kommentje:
annyit "nyertem",hogy fordítanom semmit nem kell, "csak" másolgatni...
2012. júl. 15. 10:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor is kipróbálhatnád a LibreOffice-t, abban kisebb eséllyel történne ilyesmi, mint Wordben.
2012. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és nem "üti agyon" a wordömet?
2012. júl. 15. 12:30
 8/10 A kérdező kommentje:
tehát elmegy vele, mellette, úgy, mint az open office annó? mert annyit, hogy "agyonüsse", annyit nekem nem ér meg
2012. júl. 15. 12:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyira azért ne próbáld meg rábeszélni LibreOffice-ra, mert az is bugos eléggé. Ha valaki ingyenes és legalális programot szeretne, akkor használja, de egyéb esetben nem fog jobban járni vele, mint az MSWord-del.

2 éve volt vele egy elég negatív tapasztalatom (Lehet akkor még OOo volt, nem emlékszem). Egy DOCX-et szerettem volna megnyitni, de eltűntek a fejlécéből a táblázatok, és lementés után már Wordben megnyitva sem voltak mér ott. Most kipróbáltam a 3.5-ös verziót, azóta sem javították ki, pedig létezik nyitott bugreport.

Ez csak egy konkrét példa volt, rengeteg egyéb formázás romlik el, ha felvéltva LO-ban és Wordben szerkesztesz egy doksit. Lehet hogy a saját formátumával nincsenek ilyen gondok, de azért az emberek többsége MS Wordot használ, így csak akkor érdemes LO-t használni, ha nem küldöd tovább a készített doksit másoknak.

2012. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én több, mint 50 különböző címre és számítógépre küldök - ami fontos, hogy nem kéretlenül!ezek nagyon is kért,sőt követelt dokumentumok- írott anyagokat,napi, sőt napi többszöri rendszerességgel.
2012. júl. 15. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!