Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy Régi Compaq Armada 1700-as...

TlesiTomi kérdése:

Egy Régi Compaq Armada 1700-as laptopal szeretnék boot menűbe belépni mely gombok lenyomásával tudom ezt megoldani?

Figyelt kérdés
F1 MEG F2 DELETE gombokat profábltam de semmit nem csinál SEGITSÉG.. köszönöm

#BOOT MENŰ
2012. júl. 20. 00:20
 1/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Tudsomásom szerint a Compaq cég a régebbi gépeibe az F10 billentyűre tette a BIOS-ba való belépést.


Ha a boot menűt szeretnéd az pedig szerintem az F8-on van.


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha semmire nem reagál hiába nyomom ugyan ugy elkezdi betölteni a windowst akkor mi a teeendő ? Nagyon köszönöm a válaszod !
2012. júl. 20. 12:01
 3/10 coopper ***** válasza:

Szia.


A mostani gépemen az F9-en van a boot menű. Próbáld még meg azt is.


Tulajdonképpen mit szeretnél csinálni vele ?


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mivel nem jó a Cd olvasom rajta és ha lehetséges lenne hogy USB-röl bootoljon akkor egy USB-s Operáciosrendszer telepitést szeretnék végre hajtani vele
2012. júl. 21. 20:48
 5/10 A kérdező kommentje:
De már minden gombot próbáltam az összeset végig nyomtam.. nem jártam sikerrel :(
2012. júl. 21. 20:49
 6/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Itt azt irják az F10-en van a bios, ahol átállithatod a boot sorrendet is :


[link]


NEszembe, jutott egy dolog, a régi compaq tipusoknál a merevlemez első particióján volt lefoglalva egy kb 8 megás rész a bios-nak, ha a Te géped is ilyen, és nincs meg ez a partició, akkor nem tudsz belépni a biosba.


Itt fel van sorolva egy két Compaq Armada 1700-as gép : [link]


Válaszd ki a sajátodat (oprendszernek meg windows 2000-et) és nézd meg a BIOS résznél van-e "System ROMPaq" rész. Ha van akkor a Tied is ilyen rendszerű gép.


Töltsd le a "System ROMPaq"-ot, inditsd el a letöltött filét, készits belőle 1 vagy 2 floppyt és arról inditsd be a gépet, és telepitsd fel a BIOST első lépésként.


(De szerintem előtte a merevlemezt, tök üresre kell gyalulni, ne legyen rajta egy partició se, majd a bios telepités elkésziti a biosnak a particiót).


Aztán ha kész a bios telepités, utánna próbáld ki az F10-et.


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Huu nagyon köszönöm a segítségedet !! :) Lenne még egy kérdésem hogyan tudom leformatálni a rendszert ?
2012. júl. 22. 14:07
 8/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Mivel, nem jó a CD-d, az USB meg még nem működik, marad a floppy : [link]


Amelyik szimpatikus letöltöd, (talán a legjobb a windows98 valamelyik verziója,) készitesz belőle egy boot floppy-t, és beinditod a gépet vele.


Ha bejön a C: prompt akkor fdisk és töröld a particiókat, ha padig formázni akarod a régi rendszered format C: /s (viszont igy win98-as inditás lesz a C:-n, elvileg telpitéskor az uj rendszer majd felülirja)


Sok sikert.

Üdv.

2012. júl. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 coopper ***** válasza:
Bocs, nem C: prompt fog bejönni, hanem nagy valószinűség szerint A: prompt.
2012. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Sikerel Jártam és sikerül USB-ről Feltelepítenem az Xp-t még egyszer Köszönöm

Üdv !

2012. júl. 23. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!