Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismeritek ezt az oldalt?...

Ismeritek ezt az oldalt? Vásárolnátok tőlük? Tényleg ennyiért adnak eredeti szoftvereket?

Figyelt kérdés

[link]


Őróla lenne szó. Arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan adhatnak ilyen "olcsón" eredeti szoftvereket, illetve, hogy nem átverés-e ez a dolog.

Köszönöm.


2012. júl. 22. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyanús. Bár lehet, hogy használtszoftverekről van szó, például 3 gépre telepíthető, egyre tették fel eddig. Ezek magyar oldalak.

[link]

2012. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2012. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Használt szoftvereket árul az oldal ugyan úgy mint amilyet az előző két hozzászóló is linkelt.

Annyi a különbség, hogy külföldön már jóval korábban rájöttek a szoftverek újrahasznosítására és ehhez a jogi dolgokban is előbbre járnak mint nálunk.

OEM szoftverek, tehát nem dobozos. Ebből adódóan termék támogatás nem jár hozzá.

És nem tudom, hogy ez nálunk mennyire legális, mert ha jól tudom az OEM szoftverekhez is matricát kell ragasztani arra a gépre amelyikre telepíted és csak egy gépre telepíthetőek.

Azonban nem tudom mennyire legalizálja az, hogy a vásárlásról számlát kapsz.

De ha rosszul tudom akkor valaki javítson ki.

2012. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valahol utána olvastam azóta, sajnos a legtöbb vélemény (tapasztalat nélkül) szerint ha kap is valamit az ember a pénzéért, akkor az valami tört program, bár ebben az esetben nagyon bátrak az oldalon "kereskedők".
2012. júl. 23. 19:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Az EU nemrég legalizálta a használtszoftver árusítást, vagyis eredeti és valódi, nem tört és nem tiltott. Kb. két hetes hír volt a neten.
2012. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég érdekes, de akkor én most honnan tudhatom, hogy amit tőlük veszek, az legális, jogtiszta, meg minden, aminek lennie kell? Mert nagyon nem mindegy, hogy pl.: egy AutoCAD-et megveszek ~4000$-ért a gyártótól, vagy a soft-applications-től ~150$-ért, és ugyanúgy jogtiszta. Hogyan lehet ennek utánajárni? Mert ettől még árulhatnak tört programot, ami olyan, mintha lewarezolnám, csak így még fizetek is érte.
2012. júl. 23. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyar oldalakat le tudod ellenőrizni, de a külföldieket?! Benne van a pakliban a csalás lehetősége.
2012. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!