Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! A kérdésem a kövi lenne...

Z4QQQ! kérdése:

Üdv! A kérdésem a kövi lenne van 1 webcamom de a telepítője ezt írja ki "A program le van blokkolva kompatibilitási problémák miatt! " Win 7 van fent Esetleg driver nélkül vmi más programmal nem lehetne felrakni?

Figyelt kérdés
Ez a cam márkája logitech quick cam v11.1 a logitech.com-on is kerestem hozzá való drivert de nem talált semmit.

2012. aug. 8. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:
driver genius-al keress azzal sztem találsz majd
2012. aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Win7-ben az USBAUDIO.SYS nem ugy kezeli a kamerát, mint ahogy kellene.


Megoldás le kell cserélni az USBAUDIO.SYS filét.


Itt egy angol leirás : [link]


De leirom én hogyan csináltam annak idején (ugyanez a gond volt nállam is és nekem is logitech camom van) :


1. Szerzel egy darab windows XP-n futó USBAUDIO.SYS filét (mérete 60 032 Byte) pl innen (de a windows XP-s gépeken a "C:\windows\system32\drivers" mappában megtalálod) : [link]


Lemented a gépedre valahova pl (C:\AUDIO mappába).

Letöltés után bontsd ki a ZIP filét, hogy a "C:\AUDIO" mappában legyen az "USBAUDIO.SYS"


2. Fogod a Win7-es telepitő DVD-t és bebootols róla, majd javitást választva elinditod a parancssort :


[link]


(Choose the Startup Repair Recovery Tool : 1-től a 7-dik lapig)


3. Ha van parancssorod beirod a következőket :


C: -> Nyomsz neki egy Entert (vagy D: vagy E: vagy F: stb. attól függően hova van a windows7 telepitve).


cd \ -> Nyomsz neki egy Entert


CD WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS -> Nyomsz neki egy Entert



4. Átnevezed az aktuális USBAUDIO.SYS filét :

REN USBAUDIO.SYS USBAUDIO.SYS.OLD -> Nyomsz neki egy Entert


5. Most átmásolod az XP-s USBAUDIO.SYS-t (Az 1. pontban léirt mappából : "C:\AUDIO" vagy D: vagy E: vagy F:) :

copy C:\AUDIO\USBAUDIO.SYS C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\USBAUDIO.SYS -> Nyomsz neki egy Entert


6. Ujrainditod a gépet és kipróbálod a kamerát.


Ha megy örülsz.


Ha nem megy akkor ujra beinditod a telepitő lemezről a gépet, ujra parancssort inditasz, és visszacseréled a WINXP-s USBAUDIO.SYS filét a WIN7-es USBAUDIO.SYS filére, a jövőre nézve.


Sok sikert.

Üdv.

2012. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:
Ja még egy dolog, a fenti dolgot csak akkor csináld meg, ha semmi más USB-s audio eszközöd nincs csak a kamera (mert akkor valószinűleg az a másik eszköz nem fog működni).
2012. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat de már szereztem másikat ami jobb is még 1x köszönöm :)
2012. aug. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!