Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FONTOS! SOS! Miért DVD-ről...

FONTOS! SOS! Miért DVD-ről indul a Widows 7? (32 bit)

Figyelt kérdés

Felraktam a Windows 7 Ultimate LITE-ot. A BIOSBAN a sorrend a telepítés előtt: 1. CD-ROM, 2. Removable, 3. Hard Disk, 4. Disabled

Leformáztam a C:-t, feltelepítettem, de volt egy újraindítás a telepítés közben. Amikor újraindult, kihozta, hogy "CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot." Megnyomtam és az egész félig elkészült telepítés előröl kezdődött. A telepítés után a BIOS-ban a sorrendet átállítottam: 1. Hard Disk, 2. Removable 3. CD Rom, 4. Disabled

A Win7 előtt XP volt. Amikor elindítotom, elkezd töltődni az XP, de az asztal nem tölt be, csak egy kék képernyő. (NEM kék halál!) Ha a DVD nincs bennt, hibát jelez. Miért DVD-ről indul a Win7 és mért nem a merevlemezről? Nagyon sürgős! Köszi előre is! :)


2012. aug. 13. 12:47
1 2
 1/11 tamasoft ***** válasza:

A DVD-ről nem a win7 indul el, hanem a win7 telepítője. A leírásod alapján nem formáztad rendesen a rendszerpartíciót, mert rajta maradt az XP.


Legjobb ha előröl kezded, win7 rendszerlemezről bebootolsz, leformatálod a C:-t, feltelepíted a win7-et. Amikor újraindítod, (az első újraindulásnál mindjárt)figyelsz, hogy állítsd vissza a boot sorrendet, hogy a merevlemezről induljon. Utána jó lesz.

2012. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát akkor úgy indítsam újra a gépet, hogy a BIOS-ban, legelsőnek állítom a CD- Romot, és akkor el kell indulnia a telepítőnek?
2012. aug. 13. 13:01
 3/11 A kérdező kommentje:
És pontosan mikor kell visszaállítanom a boot sorrendjét?
2012. aug. 13. 13:03
 4/11 tamasoft ***** válasza:
Elkezd feltelepülni a win7, és egyszer valamikor közben figyelmeztet, hogy újraindul (még a teljes telepítés befejezése előtt). Ekkor kell figyelni, és átállítani hogy HDD-ről bootoljon.
2012. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tamasoft ***** válasza:
De előtte a telepítőben formázd le a C:-t Figyelem, külön nem fogja megkérdezni, hogy formázza e. Ha direkt nem formáztatod vele, akkor a meglévő oprendszer mellé fogja telepíteni a win7-et.
2012. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a további fejleményekről majd írok egy üzenetet (ha nem gond és nem tartalak fennt) Szia! cool333
2012. aug. 13. 13:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell semmit sem visszaállítgatni a BIOS-ban telepítés közben.

Boot sorrend: 1 - CD 2 - Hard disk


Elindítod a telepítést a lemezről, majd amikor a telepítés folyamán újraindul és kéri hogy nyomj meg egy gombot, ne csinálj semmit.

Folytatni fogja a telepítést a merevlemezről.

2012. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot."

Csak a telepítés megkezdésekor nyomd meg, újrainduláskor már ne.

2012. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el pontosan, mit írtak elöl, de az utolsóknak van igazuk. Egyszerűen NE nyomj meg gombot másodjára, mert akkor megint DVD-ről bootol, és elkezdi a telepítést - újfent. Hagyd, hogy tovább töltsön, és folytatódni fog a telepítés!
2012. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tamasoft ***** válasza:
Igaz, de előbb-utóbb úgyis vissza szokás állítani, (a boot-idő menedzsment optimalizálása miatt) hogy a HDD legyen az első, legjobb ilyenkor, akkor biztos nem felejtődik el, ráadásul a kezdők is megtanulják a "mikénteket és hogyanokat".
2012. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!