Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Ubuntu linuxot válasszam?

Melyik Ubuntu linuxot válasszam?

Figyelt kérdés

Olyan ubuntu kiadás kellene amibe nem kell külön kodekeket telepíteni videolejátszáshoz(estleg mkv-t is vigye) meg zenékhez, meg megy rajta alapból a youtube(adobe flash) stb.

Szóval Kobuntu,Xubuntu,belin,ubuntu...?



2012. aug. 13. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik ugyanaz, csak más packagek meg más VM van mellékelve alapból. Attól még úgy cserélgeted ahogy akarod. Ha nem tetszik a Unity, akkor próbáld ki a Xubuntu-t (XCFE), vagy Kubuntu-t (KDE). Kodekek stb. szerintem ugyan az mindegyik kiadásban, ha nem, akkor meg gyorsan le lehet tölteni.
2012. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Oh boy here we go again.
2012. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak üzenem, meg a többi nagyképű Windowsosnak :D :)hogy egy haldokló notebookra lenne telepítve.A win7,xp,LivXp sem! nem megy fel a notira,megakad a telepítésnél,fekete képernyő.Volt rajta win de nem tölt be.Érdekes 8.04-es ubi az simán ment rajta.

Bár valószínű, hogy valami eszköz probléma lesz, amin a winfosok megakadnak.Amikor még működött rajta a 7-es,már akkor az everest/aida64 nem tudott betötleni. Már mindent kikaptam belőle(wifi,stb.), de még nem találtam meg a problémát. Amúgy MSI noti.

2012. aug. 13. 23:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sima ubuntu-ban választhatsz asztalt is, a Unity helyett a Gnome-ot is akár. Ehhez nem kell másik disztet feltenni.


A Kubuntu KDE desktopot használ alapból, ez picit hasonlít a windows asztalra.

Amúgy nem sok különbség van az ubik között. Használj VLC-t, az mindent le fog játszani, külön kodekek nélkül.

2012. aug. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. aug. 14. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen Linux Mint. Ez is Ubuntu alapú, de benne van minden. Van többféle felülettel, szerintem az xfce változatot szedd le.


www.linuxmint.com

2012. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!