Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a puffer túlcsordulás?

Zsoli25 kérdése:

Mi a puffer túlcsordulás?

Figyelt kérdés

Lett egy olyan gondom hogy azt írta ki a gépem angolul hogy puffer túlcsordulás lett a gépemen. Ami a számítógép lefagyását és egyes programok rossz működését eredményezi. Nálam már pár játék közben megáll és újraindul a számítógép.

Van egy olyan kérdésem hogy ezt a hibát hogyan lehet orvosolni,ha egy mód van rá nem szeretném újratelepíteni a gépet most volt pár hónapja.



2012. aug. 14. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Piszkos12 ***** válasza:

Ez nem a programozás témakörbe tartozik.


A Stack Overflow hiba nem a rossz működés okozója, hanem a következménye.


A rossz működés (hibaüzenetek, újraindulás) pedig lehet magas hőmérséklet miatt, ezért érdemes lenne első sorban valamilyen hőmérő progival megnézni milyen hőfokon üzemelnek a dolgok a gépedben. Ha magas a hőfok, akkor portalanítani kell, esetleg valamelyik szomszéd kockával a hőátadó paszta állagát is ellenőriztetni, cserélni.

2012. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A Stack Overflow hiba nem a rossz működés okozója, hanem a következménye."


A stack overflow és a buffer overflow két teljesen különböző dolog.


Ha tudsz angolul:

[link]


Ha nem tudsz(tanulj meg :D):

Arról van szó, hogy valamilyen program adatot akar írni egy X nagyságú memóriaterületre, de az adat nagyobb, mint ami elfér X-be, viszont a program ezt nem ellenőrzi, csak írja az adatot, így aztán olyan dolgokat is felülír a memóriában, amit nem volna szabad.


Példát lusta vagyok írni :)

2012. aug. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy hogyan lehet orvosolni; Jó lenne tudni, hogy pontosan melyik program okozza a túlcsordulást; Az is lehet, h. valami rossz driver, akkor valszeg elég azt leszedni, és valami normálisat rakni fel helyette.

De ha pl. az explorer.exe-ben van, akkor nem sok esélyt látok rá, hogy megúszod újratelepítés nélkül.

De nem vagyok nagy szakértője a Windows-javításnak, szóval ne vedd készpénznek, amit írok :)

2012. aug. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat. Nekem még ilyen problémám nem volt mint most ez,és nem tudtam hová tenni a dolgot. Azért minden válasz sokat segít.
2012. aug. 15. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!