Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Flash tartalom (online videó)...

Flash tartalom (online videó) belassul. Kezdetkor nem lassú,20-40 perc alatt szépen belassul. Mitől?

Figyelt kérdés
Stream tökéletes, internet jó, pufferelés hibátlan. Az elején a proci is úgy tűnik bírja, és minél beljebb érek (film) 20-40 perc után már nagyon szaggat. Valaki tudja mi lehet ez?
2012. jan. 4. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Én arra gondolok hogy a flash tartalomnak rossz a memóriakezelése.


Ez hogy lehetséges?

Elég nehéz ilyen problémába esni, ha csak egy youtube-féle videólejátszóról van szó.

Viszont feltételezem, hogy illegális tartalom :) (online film), ez esetben egyértelmű a probléma:


A honlapon a videó alatt, mellett fölött minden felé flash reklámok futnak melyek készítésénél nemigen figyelnek oda a helyes programozási teknikákra, így azok egy idő múlva felzabálják a memóriádat.


Megoldás:

Tölts le FlashBlock plug-in-t a böngésződhöz. Nagyon hasznos tud lenni :)

2012. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbáltam! Valójában nem a környező flashek okozták a problémát, de rávezettél a megoldásra. Maga a videó zabálja be a RAM-om. Giga rammal kezd, a végén kb. 40 megabájt van szabadon, proci dolgozik ezerrel, videó szaggat. Erre esetleg van ötlet, hogy hogy javítható?
2012. jan. 6. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Flash programozóként nem gondoltam volna, hogy a videólejátszót cseszték el, hiszen az üzemeltetőnek nem ez az érdeke... de ezek szerint mégis.


Én legalábbis csak erre tudok gondolni, hogy rossz a memóriakezelés. Erre utal az is, hogy kevés a RAM-od. Utána meg már érthető h miért dolgozik annyira a proci ha állandóan cserélgeti azt a pici helyen a fontos dolgokat.


Ez esetben, nagyon semmit nem tudsz csinálni írj egy javaslatot/észrevételt/panaszt :D az üzemeltetőnek, és a programozók majd megoldják a problémát. Amennyiben ez illegális site nem érdemes szóvá tenni nekik. :)


Akkor mit tegyél?

Másik online videomegosztó felkeresése. (Ha illegális akkor számolhatsz a már előbb említett rosszul megírt reklámokkal, de arra van megoldás -> FlashBlock)


Ha nem találsz akkor torrent...


Sok sikert. Ha segítettem egy zöld ujjat elfogadok :)

(első voltam)

2012. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Szerintem nem illegál, bár ehhez annyira nem értek. Elég népszerű vidmegosztó :)


Nem gondoltam volna hogy a lejátszó (jwplayer) gondokat okozhat, de akár az okozza, akár más, sokat segítettél a memóriás ötlettel, mert nekem aztán eszembe sem jutott hogy kevés lehet a giga ram!! :)

(azért az is izgalmas hogy 1gb ramból helyből 550 mb "rendszergyorsítótár", hiába állítom a memhasználatot programokhoz, másik 200 meg eltűnik az éterben, amikor semmi nem fut, és 250 marad üresjárati rendszernél szabadon...friss XP...)

2012. jan. 7. 02:11
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanijen gondom volt mnit a kérdezőnek, 20 percenként ujra kellett inditani a böngészőt, hogy nézhessek videót, de nem minden videomegosztó oldalnál volt ilyen hiba. Nekem 1,5gb ramom van win7-et használok, mostmár tudom miért szaggatott a videó.
2012. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!