Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell telepiteni WINDOWS...

Hogyan kell telepiteni WINDOWS 7 ahci modban?

Figyelt kérdés

idaig raid ben volt a sata II 500 + 2000 GB os WD hdd.k

Ujra akartam telepiteni a windowsot hogy AHCI mod van bekapcsolva a biosban. Be kapcsoltam es most megis hibat ir ki ahol meg kene hogy adjam hogy hova akarom telepiteni a wint.

Azt irja alul sarga felkiato jeles haromszeg mellett,hogy nem tudja a controller drivert betolteni.


Mar toroltem azt a patriciot ahol a windows van es ujraformaztam de semmi valtozas...az egesz hdd.t nem akarom formazni mivel az adatok kellennek rola.


2012. aug. 15. 22:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ezzel a hibaval allok:

Windows is unable to install to the selected location. Error: 0x80300001


A biosban AHCI bekapcsolva nem latszodnak a hdd.k. A telepitesnel latszodnaka a patriciok.


RAID ACHI kozzot mi a kulombseg.....?

2012. aug. 15. 22:51
 2/15 anonim ***** válasza:

Rendesen RAID kötet volt konfigurálva, vagy csak RAID módban volt a vezérlő? Mert ha az előbbi, akkor nem elég átállítani AHCI-ra, előtte még a RAID köteteket szét kell bontani, és helyettük JBOD "köteteket" definiálni mindkét vinyóra.


Utána lehet átállítani a vezérlőt AHCI-ra, és érdemes a GParted Live CD-vel új partíciós táblát csinálni rájuk.


Ha mindez megvan, akkor a Win7 telepítő látni fogja rendesen - elvileg. Különösen ha nem windows alól indítod, hanem bootolsz a DVD-ről.

2012. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
megj:Nem Raidben hanem ide ben volt
2012. aug. 15. 23:17
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor annyi a dolgod, hogy nem windows alól futtatod a telepítőt, hanem bootolsz a DVD-ről. Csak azért panaszkodik, mert érzékeli, hogy a jelenlegi rendszeredben nem az alapértelmezett microsoftos driver van használatban.
2012. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

DVD.rol futattom a windows telepiteset.


Letoltottem ezt az illeszto drivert es kiis kerestettem mikor keri "Load Driver":

[link]

AMD Raid/AHCI Driver files for Windows 32/64bit XP & 32/64bit Vista& 32/64bit 7.(WHQL)

Make AMD Raid/AHCI Driver Disk for Windows 32/64bit XP & 32/64bit Vista& 32/64bit 7.

Amikor megadom a helyet WIN7,x64 de amikor telepul nem lep elore a telepites....csak ide oda toltotodika sav alul.ugy mint a videoban:

http://www.youtube.com/watch?v=tpxMhiThnxA

probaltam az alatta levo drivert de nem teszi ki a compatibilis driverkent...es nincs is ott olyan amdsata.inf

2012. aug. 15. 23:27
 6/15 A kérdező kommentje:

Amikor a telepitesnel kivalasztottam az asus oldalarol letoltott es RAIDAHCI drivert es elkezdi instalalni....5 perc utan az instalalasnal kidobb egy error uzenetet hogy nem jo valmi a driverrel.


Ugyan ez tortenik az alaplapos DVD levo drivernel.


Most mit tudok csinalni hogy nem tudom feltelepiteni a AHCI drivert :F csak az IDE ben ismeri fel a HDD.ket a bios.

2012. aug. 16. 08:46
 7/15 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy a win7-nek simán alapból vinni kéne AHCI módban, mindenféle driver nélkül.


Tiszta, SP1-gyel integrált, módosítatlan MSDN verziót használsz?

2012. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Eredetit hasznalok a microsoft oldalarol.


Ha ahci ra allitom a sata controllert a BIosban nem latszodik egyik hdd.m sem. Csak ide ben.

2012. aug. 16. 10:43
 9/15 A kérdező kommentje:

Ezt irja ki amikor telepiteni akarom:

AMD_RAIDAJCOXPVistaWin7 - WIn7x64-Ahci-amdsata.inf ezt adom meg az USB rol

es egy 2 perc mulva ezt dobja ki:

Load Driver:

No new devices could be found. Make sure the drvier files are correct and located on the driver installation media.

2012. aug. 16. 11:20
 10/15 A kérdező kommentje:

keszitettem videot a biosrol hatha latni valmi rossz beallitast:

http://www.youtube.com/watch?v=vxcAUaAA83k&feature=plcp

2012. aug. 16. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!