Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelbe lehet valahogy így...

Excelbe lehet valahogy így beimportálni adatokat adatbázisból?

Figyelt kérdés

Van 1 adatbázisom mely tartalmazza a következőket:

Név, Születési év/hó/nap, Azonosító


Excelbe csináltam egy szép kis táblázatot ugyan ezekkel. Melléjük akarom valahogy az adatbázisban szereplő adatokat beimportálni úgy, hogy ha több rekord van az adatbázisban (több személy), akkor az excelben új lapokon/füleken jelenjenek meg az adatok.

Magyarán van 1 minta táblázatom és ezt kéne sokszorosítani, majd ebbe beleimportálni az adatokat az adatbázisból. Érthető amit szeretnék? :D



2012. aug. 23. 17:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgymond ez egy lekérdezés lenne, amiben minden személynek új-új fülön vannak az adati, csak nekem ezt nagyon excelben kell megoldanom :D
2012. aug. 23. 17:16
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mented le exportálod ki az adatbázisból csv-be pl, vagy xls-be. Ha meg MsSQL akkor mdb asszem a kiterjesztés de ki tudod sqlbe is menteni és van ilyen konverter program. Mindenképp külön lapfülre kellenek az arcok?
2012. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül kell lapfülre lementeni. Lehetnek így is:

külön xls fileokban.

2012. aug. 23. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Most ezt nem értem. Az adatbázisod egy táblából áll. Akkor miért nem elég az excelben egy lapfülön az összes? Vagy nem értem a lényeget. Ahhoz meg elég kimenteni xls-be.
2012. aug. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Oké leírok szépen mindent részletesen:


Adatbázis:

[link]


Excel:

[link]


Mivel több emberke van az adatbázisban, ezért praktikus lenne, ha vagy új lapfülön vagy új excel dokumentumba mentenénk le úgy, hogy nem kell egyesével végigmenni az egészen. Így már érthetőbb? :D

2012. aug. 24. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó így már világos.


[link]

2012. aug. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!