Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal tudok ilyet...

Melyik programmal tudok ilyet készíteni és hogyan?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom a rendes nevét, ezért körülírom. Szóval fénykép egyik sarkába egy kis szöveget/szimbólumot szeretnék rakni, hogy látszódjon hogy én készítettem. (És nem minden fényképhez akarok újat gyártani, hanem ha egy kész van akkor percek alatt fel lehessen rakni egy új képre is ugyanazt)


Előre köszönöm


2012. aug. 23. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy hívják hogy vízjel, az ingyenes Faststone Photo resizer is ráteszi például a képekre.
2012. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

XnView ingyenes és magyarul tudó programban van ilyen. A programban betallózod a mappát, majd a CTRL+U vagy eszközök/konvertálás parancsban az Átalakítások fülön vízjelet adsz hozzá, és pozicionálod.


Előtte pedig elkészíted a vízjelet egy képszerkesztőben, és png-be mented hogy átlátszó legyen. Így ha betallózod az aláírást/vízjelet, akkor csak a szöveg+szimbólum fog megjelenni a fénykép fölött egy rétegben.


A hozzáadás után visszakapcsolva az Általános fülre megadod a célmappát, és az indítás után az összes képre rákerül a vízjel.


Lehet bonyolultnak hangzik elsőre, de ez a könnyebb mód. A nehezebbhez nagyobb tudás kell, például Photoshopban Action létrehozása és kötegelt képfeldolgozásban való használata. Ott az Action létrehozása során minden egy képszerkesztési műveletet elvégzel miközben felvétel történik, majd ha kész, akkor az a kötegeléshez betöltve egy forrásmappából beolvasod az üres képeket, egy célmappába pedig kimented a vízjelezetteket.

2012. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Rengeteget segítettetek :)
2012. aug. 23. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!